Wiedźmin 3 opóźniony. CD Projekt RED dokończy prace nad portem

  • Post category:Newsy

CD Projekt po raz kolejny ogłosiło, że poprawiony Wiedźmin 3 Dziki Gon zostaje opóźniony. Ze specjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się, że studio przejęło projekt do Sabre Interactive i dokończy go samodzielnie. Na początek firma musi oszacować stan portu i oszacować czas niezbędny na jego ukończenie, a to wyklucza debiut w drugim kwartale 2022 roku. CD Projekt nie wskazał żadnego terminu, a jedynie poprosił o zrozumienie i cierpliwość.

wiedźmin 3 opóźniony

Ulepszony Wiedźmin 3 Dziki Gon zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. Gra celuje w doświadczenie na miarę nowej generacji oraz dodatkową zawartość inspirowaną serialem platformy Netflix. Opóźniony Wiedźmin 3 to prawdopodobnie wynik konfliktu trwającego za naszą wschodnią granicą konfliktu. Poprzedni wykonawca projektu, Sabre Interactive, ma siedzimy m.in. w Mińsku i Kijowie.

Nowe wydanie będzie ważnym łącznikiem pomiędzy trylogią Geralta a ujawnionym niedawno nowym projektem na bazie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. W międzyczasie przydałyby się odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon serii. Jednak przy natężeniu prac w CD Projekt RED raczej nie ma co na nie liczyć.

Premiera gry Wiedźmin 3 Dziki Gon odbyła się jeszcze w 2015 roku. Gra ukazała się na PC, PlayStation 4 i Xbox One, a potem trafiła także na Nintendo Switch. Trudno spotkać kogoś, kto nie miał styczności z marką, a ulepszona wersja i tak budzi ogromne zainteresowanie.

Źródło: Twitter.