Wiedźmin Remake zapowiedziany. To Canis Majoris od Fools Theory

  • Post category:Newsy

CD Projekt nie potrafiło długo trzymać w tajemnicy swoich wiedźmińskich projektów. Okazuje się, że jedną z zapowiedzianych niedawno gier studia, jest nic innego jak Wiedźmin Remake. Projekt powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 5 w studiu Fool’s Theory. Przypomnijmy, że jest to ta sama gra, która kryła się za nazwą kodową Canis Majoris.

Wiedźmin Remake

Wiedźmin Remake jest jeszcze w bardzo wczesnym stadium produkcji, więc o konkretach nie usłyszymy zbyt szybko. Na razie musi wystarczyć nam fakt, że grę tworzą weterani marki, a CD Projekt RED sprawuje nadzór nad jej powstawaniem.

Zaskoczenie? W żadnym wypadku. Od dłuższego czasu gracze wspominali, że chętnie sięgnęliby po odnowioną wersję pierwszej odsłony przygód Geralta. Ta w porównaniu do popularnej trójki jest już nieco archaiczna pod względem niektórych mechanik i rozwiązań. Jednocześnie w moim odczuciu jest najlepsza ze wszystkich trzech, jeśli mówimy o oddaniu klimatu i symulacji wiedźmińskiego fachu. Tym samym chętnie położymy ręce na remake’u.

Czekamy na pierwsze materiały promocyjne i kolejne aktualizacje wiedźmińskiego portfolio CD Projektu.