XCOM 3 poza planami Firaxis Games. Midnight Suns priorytetem zespołu

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że fani marki XCOM nieprędko doczekają się kolejnej pełnoprawnej odsłony. W rozmowie z Video Game Chronicle reżyser serii, Jake Solomon, przyznał, że XCOM 3 jest na razie poza planami Firaxis Games. Zarówno deweloper, jak i zespół skupiają się obecnie nad popremierowym rozwojem grudniowego Marvel’s Midnight Suns.

XCOM 3 Firaxis Games

XCOM 3 poza planami Firaxis Games

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku Solomon przekonywał redakcję VGC, że XCOM nigdzie się nie wybiera. Teraz oświadczył, że aktualnie nie ma żadnych informacji dotyczących ewentualnej kontynuacji. Oznacza to, że na powrót w szeregi Extraterrestrial Combat Unit poczekamy co najmniej kilka lat. Nie wiadomo, na którym etapie twórca złoży rozwój Marvel’s Midnight Suns na ręce innego dewelopera, ale będziemy wyglądać takiej informacji.

Najnowszą grą z serii jest wydany w 2020 roku spin-off o podtytule Chimera Squad. Tytuł przypadł graczom do gustu i nawet jeśli nie zaspokoił ich zapotrzebowania w pełni, to okazał się ciekawym przedłużeniem marki. Być może 2K pracuje nad podobnym projektem w tajemnicy i znów pokaże go światu na chwilę przed premierą.

XCOM 2 ukazało się w 2016 roku a niespełna dwa lata później doczekało się wielkiego dodatku War of the Chosen. Jeśli szukasz czegoś o zbliżonej mechanice, ale innym klimacie, to sprawdź też ubiegłoroczne King Arthur: Knight’s Tale i Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters.