Poradnik Hearts of Iron 4 – Jak postawić Hitlera na czele Argentyny?

  • Post category:Poradniki

Witaj w kolejnym poradniku na łamach naszego serwisu. Dzisiaj weźmiemy pod lupę kolejny easter egg, który Paradox ukryło w debiutującym niedawno DLC Trial of Allegiance. Twórcy dodali sekretny scenariusz do Hearts of Iron 4, dzięki któremu Adolf Hitler wyląduje w Argentynie. Oczywiście na czele rządu, by proklamować Czwartą Rzeszę. Jak odblokować Senor Hitlera w Argentynie? Już wyjaśniam.

Hoi4 Hitler w Argentynie

Hitler w Argentynie – jak odblokować easter egg w Hearts of Iron 4?

  1. Rozpocznij kampanię Argentyną;
  2. Dla opisanego tu sekretu istotne są wyłącznie Cele Narodowe, które koncentrują się wokół faszystów;
  3. Odblokuj kolejno Cele – Roberto Maria Oritz, Praca z Nacjonalistami i Zerwanie więzi z Wielką Brytanią;
  4. Teraz zdecyduj się na dowolne rozgałęzienie – w zależności od tego, czy chcesz bliżej współpracować z Niemcami, czy Włochami. Kluczowe jest, żebyś stosunkowo szybko dotarł do pułapu drzewka oznaczonego na zdjęciu poniżej.
  5. Twoim celem jest jak najszybsze odblokowanie modyfikatorów, które pasywnie podniosą poparcie dla faszystów w Argentynie, by doszli do władzy;
  6. Powyższe cele zrealizuj przed kapitulacją Rzeszy w wojnie;
  7. Poczekaj na kapitulację Trzeciej Rzeszy. Jeśli poparcie jest wystarczająco wysokie, to w ciągu kolejnych trzech tygodni powinno pojawić się specjalne wydarzenie.
  8. Gra poinformuje cię, że do kraju przybył tajemniczy, ale doświadczony jegomość i zaproponuje, byś oddał mu władzę. Zgódź się.
  9. Senor Hitler przejął władzę w Argentynie, która to została przemianowana na Czwartą Rzeszę. Drzewko Celów Narodowych rozszerzyło się o dodatkowe cztery punkty poświęcone planom nowego wodza.
Hitler w Argentynie Hearts of Iron 4

Scenariusz z Senor Hitlerem dedykowano wyłącznie graczom, którzy zakupili nowe DLC, które rozbudowuje Argentynę. Co więcej, pozyskanie sekretnego wodza zostanie nagrodzone jednym z osiągnięć dedykowanych Trail of Allegiance – Somehow He Has Returned. 

Opisany tu easter egg to oczywiście ukłon w kierunku wszystkich teorii, jakoby wódź trzeciej III Rzeszy nie zginął w swoim bunkrze. Zamiast tego miał uciec do Ameryki Południowej, schronić się w Argentynie i umrzeć kilkanaście lat po II wojnie światowej.

Poszukiwaczy easter eggów odsyłamy też do naszego poprzedniego poradnika do sekretów Hoi4, dedykowanego Anie Romanow.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.