Poradnik King Arthur Knight’s Tale – Sekretny bohater. Jak odblokować Lady Izoldę?

  • Post category:Poradniki

Jeszcze przed końcem kwietnia na komputerach osobistych odbyła się premiera gry King Arthur: Knight’s Tale. Taktyczne RPG w świecie arturiańskich legend opuściło wczesny dostęp z toną nowej zawartości i trafiło w gusta graczy. I chociaż twórcy raczej otwarcie informują o bohaterach, których możemy włączyć do swojego Okrągłego Stołu, to ukryli małą niespodziankę. W King Arthur Knight’s Tale pojawia się sekretny bohater Lady Izolda, ale tylko jeśli spełnimy kilka określonych warunków. Jak odblokować sekret i powiązane z nim osiągnięcie Steam Tristan & Isolde? Już wyjaśniam.

Sekretny Bohater Lady Izolda 1

Sekretny bohater Lady Izolda – jak odblokować?

  1. Jeszcze w pierwszym akcie gry wyruszysz na poszukiwania statku Króla Artura. W głównej misji fabularnej pojawia się Sir Tristan.
  2. Podążaj za wymaganiami misji, by zrealizować cele a na koniec zaproponuj Tristanowi dołączenie do Rycerzy Okrągłego Stołu.
  3. Na tym etapie nie musisz podejmować żadnych działań – zadbaj o miejsce dla Sir Tristana na głównej liście bohaterów i pod żadnym pozorem go nie odprawiaj. Postaraj się też, żeby dożył dalszej części – najlepiej umieść go na placu szkoleniowym.
  4. Podążaj dalej z głównym wątkiem fabularnym King Arthur: Knight’s Tale. Na początku drugiego aktu (około 15 tygodnia) pojawi się decyzja. Tristan poprosi o zwolnienie go z misji na jedną turę, żeby mógł wyruszyć po szczątki Izoldy. Zgódź się.
  5. Po następnej rozegranej misji Sir Tristan powróci z wyprawy ze szczątkami Lady Izoldy. Złoży je w krypcie Camelot, gdzie możesz znaleźć informacje o swoich poległych bohaterach.
  6. W połowie aktu drugiego King Arthur: Knight’s Tale pojawi się misja Ekskalibur. Rozegraj ją, a w nagrodę otrzymasz przedmiot Księga Wskrzeszenia. Znajdziesz go w zakładce eliksirów na karcie postaci.
  7. Użycie Księgi Wskrzeszenia pozwoli jednorazowo wskrzesić bohatera. Wykorzystaj przedmiot prawym przyciskiem myszy i udaj się do krypty Camelot.
  8. Wybierz nagrobek Lady Izolde. Jeśli użyłeś już Księgi Wskrzeszenia, to na jej ekranie pojawi się opcja „Wskrześ”. Skorzystaj z niej, a postać dołączy do Rycerzy Okrągłego Stołu.
Sekretny Bohater Lady Izolda 2

Sekretny bohater Lady Izolde odblokowany i nowy Mędrzec zasila listę twoich Rycerzy, a ty otrzymujesz osiągnięcie Steam – A Second Chance.

Na tym jednak nie koniec. Z opisanymi tu postaciami powiązane jest osiągnięcie Steam Tristan & Isolde. By je odblokować, musisz przenieść Lady Izoldę do puli aktywnych bohaterów, jeśli nie trafiła do niej od razu. Następnie rozegraj i zakończ dowolną misję, w której jednocześnie pojawią się Sir Tristan i Lady Izolda. Na ekranie końca zadania sekretne osiągnięcie Steam Tristan & Isolde wpadnie na twoje konto.

Sprawdź pozostałe poradniki.