Polska w Victoria 3 – Poradnik – Jak odblokować królestwo w grze?

  • Post category:Poradniki

Chociaż wydana kilka dni temu Victoria 3 rozgrywa się w okresie, przez którego większość naszej ojczyzny nie było na mapach, to gra Paradox pozwala nią zagrać. Polska w Victoria 3 jest nawet grywalna. Wprawdzie nie bezpośrednio z mapy wyboru mocarstw, ale wystarczy kilka działań, by rozpocząć zabawę Królestwem Polski. W tym krótkim poradniku opowiemy, co dokładnie trzeba zrobić, by odblokować naszą ojczyznę i stanąć na jej czele już w 1836 roku.

Victoria 3 przygniotła cię mnogością różnych mechanik? Mamy dla ciebie poradnik, w którym rozkładamy fundamenty rozgrywki na czynniki pierwsze.

Polska w Victoria 3

Polska w Victoria 3 – jak odblokować królestwo w grze?

Ścieżka do Królestwa Polski wiedzie przez Rosję. Głownie dlatego, że w grze nasz wschodni sąsiad posiada największy obszar administracyjny naszej ojczyzny, którego nie wcielił do swoich ziem. Polska pojawia się jako region strategiczny, ale wyodrębniony z Rosji obszar oferuje zaledwie ułamek dawnej potęgi naszego kraju. To czy tak pozostanie do końca kampanii, zależy już tylko od nas. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Polska w Victoria 3 jak odblokować
  1. Z ekranu głównego Victoria 3 wybierz nową kampanię.
  2. Przejdź do swobodnej rozgrywki i mapy świata, na której wskażesz Rosję.
  3. Jeszcze przed odpaleniem zegara skocz bezpośrednio do panelu Dyplomacja.
  4. Przejdź do zakładki zatytułowanej „Wyzwolenie państwa poddańczego” i znajdź Polskę.
  5. Wybierz Polskę, pozostawiając bez zmian ustawienie o suwerenności państwa, ale dodatkowo zaznacz, że chcesz teraz grać wyzwolonym krajem.
  6. Królestwo Polski jest gotowe na twoje rządy.

Pierwsze kroki

Jak na państwo poddańcze przystało, świeżo odrodzone Królestwo Polski ma spore zobowiązania wobec dawnego protektora. Docelowo Rosja będzie nam wyraźnie przychylna, a osiągi gospodarcze na niezłym poziomie. Wyzwolone państwo stanowi własny rynek, dzięki czemu utrzymując korzystne umowy handlowe z Rosją, możemy wciąż napędzać lokalny przemysł. Możesz zawrzeć umowę handlową z sąsiadem, żeby znacznie obniżyć koszta Biurokracji i wesprzeć pobór podatków.

Warto jednak jak najszybciej wytyczyć nowy szlak dla lokalnej produkcji, opracować technologię Tokarki a zaraz za nią pozostałe technologie pierwszego rzędu. Królestwo Polski jako nowa jednostka potrzebuje lokalnej administracji. Zacznij od wymagających relatywnie mało czasu Sektorów Budowlanych, które przyspieszą budowę wszystkich późniejszych budynków. Po rozbudowie budowlanki w każdym z trzech regionów o poziom zbuduj jeden Urząd. Powtórz, serię, by mieć Urząd 3. poziomu w każdej z prowincji przy 1. poziomie sektora budowlanego w każdej z nich.

Następnie zabezpiecz produkcję surowców – Żelaza i Węgla, by rozbudować Wojsko, którego początkowo nie będziesz mieć wcale. Te działania powinny stanowić odpowiedni punkt wyjścia do dalszych 95 lat kampanii.

Sprawdź nasze pozostałe publikacje o Victoria 3 na PC. Niebawem kolejne poradniki do najnowszej strategii firmy Paradox.