Poradnik Hearts of Iron 4 – Jak wprowadzić Anastazję Romanową na tron Polski?

  • Post category:Poradniki

Witaj w kolejnym poradniku na łamach naszego serwisu. Tym razem skupimy się na jednej z ciekawostek, którą Paradox ukryło w najnowszym dodatku do Hearts of Iron 4. Dla naszej rodzimej publiki z pewnością najistotniejszym elementem No Step Back było przebudowane drzewo Celów Narodowych Polski. To pozwoliło przywrócić monarchię, a tam na szczególnie dociekliwych czekał sekretny król Polski. Chociaż w tym przypadku mowa o królowej, Anastazji Romanowej. Jak odblokować sekret? Już wyjaśniam.

hearts of iron 4 sekretny król polski 1

Sekretny król Polski. Jak wprowadzić Anastazję Romanową na tron?

  1. W pierwszej kolejności zrealizuj Cel Narodowy zatytułowany „Wypełnij postanowienia aktu 5 listopada”;
  2. Wykonanie powyższego pozwoli wybierać spośród trzech kandydatów. Odrzuć każdego z nich, dwa razy z rzędu;
  3. Następnie drzewko Celów Narodowych zostanie rozbudowane o dodatkową, ukrytą wcześniej gałąź Romanowów;
  4. Zrealizuj cele oznaczone na poniższym obrazku, a Anastazja Romanowa zasiądzie na tronie Polski.
hearts of iron 4 sekretny król polski 2
źródło: Reddit

Warto zaznaczyć, że nawet jeśli Hearts of Iron 4 to kociołek z alternatywnymi historiami dla II wojny światowej, to twórcy trzymali się faktów historycznych. Tym samym na tronie Polski nie zasiada prawdziwa Anastazja, gdyż ta zginęła w 1918 roku. Zamiast tego w grze zapraszamy na tron Annę Anderson, czyli kobietę, która od początku lat 20. XX wieku podawała się za cudem ocalałą Romanową. Jednym słowem sekretny król Polski to dodatkowo oszustka – chwała historii alternatywnej.

Poszukiwaczy easter eggów odsyłamy też do naszego kolejnego poradnika do sekretów Hoi4, dedykowanego Hitlerowi w Argentynie.

Hearts of Iron 4: No Step Back zadebiutowało 23 listopada. Paradox Interactive nie mogło oczekiwać lepszej premiery rozszerzenia. W dniu debiutu strategia z 2016 roku zaliczyła rekordową frekwencję na Steam.