Poradnik Total War: Warhammer 3 – Boris Ursus – Jak odblokować legendarnego lorda?

  • Post category:Poradniki

Witaj w poradniku do Total War: Warhammer 3. W tej publikacji spojrzymy z bliska na jedną z niespodzianek w strategii Creative Assembly. Przed tobą bonusowy Legendarny Lord w Warhammer 3 – Boris Ursus. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o postaci w grze strategicznej i dowiesz się, jak odblokować bohatera.

Boris Ursus w Total War: Warhammer 3 – spis treści

warhammer-3-boris-ursus-img

Boris Ursus w Warhammer 3 – jak odblokować?

Bokha jest jednym z Legendarnych Lordów dostępnych w podstawowej wersji gry Total War: Warhammer 3. Jednak, w przeciwieństwie do Katarin i Kostaltyna nie będzie dostępny od razu dla frakcji Kislev. Jak go odblokować? Należy wykonać dedykowane mu zadanie podczas kampanii, co opisaliśmy w poniższej instrukcji.

  1. Rozpocznij rozgrywkę jednym z dwóch Legendarnych Lordów frakcji Kislev – Katarin lub Kostaltynem;
  2. Zdobądź kontrolę nad trzema miastami Kislevu w tym samym czasie – Kislev, Praag, Erengrad;
  3. Utrzymaj wspomniane miasta przez co najmniej 10 kolejnych tur;
  4. Po spełnieniu powyższych warunków na mapie pojawi się nowe zadanie – Bitwa o Bokhę, podczas którego zmierzysz się z armią Tzeentcha;
  5. Wygrana w bitwie uruchomi specjalne wydarzenie, które pozwoli wcielić Borisa do twojej armii jako dowódcę lub umieści go na mapie z własnym stronnictwem;
  6. Niezależnie od tego, co zdecydujesz w wydarzeniu, przy rozpoczęciu nowej kampanii Boris Ursus będzie już dostępny jako Legendarny Lord.

Boris Ursus – podstawowe informacje

Boris Ursus, czyli Boris Bokha, to car Kislevu, który zasłynął z wielkiej waleczności i determinacji w odzyskiwaniu dawno utraconych ziem. Zreformował armię Kislevu i przyczynił się do dobudowy kraju, doprowadzając siebie i Kislev na skraj bankructwa. Zagorzały wyznawca boga Ursuna poświęcił się dla odbudowania dawnego kultu. W ramach inicjacji udał się do lasu, by oswoić niedźwiedzia i gdy poddani wieszczyli jego śmierć, okazało się, że przeszedł próbę. Już z niedźwiedziem Urskinem stanął na czele kultu i przyjął miano Ursus.

W Total War: Warhammer III Boris Ursus zostaje przez nas uwolniony i staje na czele stronnictwa Ursun Revivalists.

Miejsce startowe kampanii

Zgodnie z już ujawnionymi informacjami kampania Borisa Ursusa rozpocznie się w prowincji Zorn Uzkul w Wielkiej Krainie Czasek.

Boris Ursus miejsce startowe

Mechaniki kampanii

Boris Ursus wykorzysta wszystkie główne mechaniki kampanii Kislevu, które przybliżyłem już przy okazji publikacji dotyczącej samej frakcji. Pojawia się tu jednak jedna drobna, ale istotna różnica. Mianowicie dla Ursusa nieco inaczej działa Supporters and the Spiritual Conflict for Kislev. We własnej kampanii Boris Bokha nie zabiega o poparcie w podzielonym społeczeństwie.

Zamiast tego korzysta z zasobów Devotion, by wesprzeć kolejno jedną z dwóch walczących o wpływy stron – Katarinę lub Kostaltyna. W zależności od ilości wydanego surowca i strony, którą wspieramy, możemy liczyć na określone w kampanii korzyści. Boris jest wyłączony z duchowego sporu, ale wciąż z pełnym przekonaniem stawia czoło pomiotom Chaosu na polach bitew.

Po osiągnięciu 7 poziomu rozwoju Boris otrzyma w wyposażeniu broń Ostrze Shard, a po osiągnięciu 10 poziomu rozwoju pancerz Zbroja Ursuna.

Lordowie, Bohaterowie i Jednostki

Wszystko wskazuje na to, że Boris Ursus w Warhammer 3 wykorzysta jednostki z domyślnej puli Kislevu. Szczególną uwagę należy zwrócić na War Bear Riders, których oddziały kosztują o połowę mniej w armii Legendarnego Lorda.

Sprawdź, jak odblokować pozostałe sekrety w Total War: Warhammer 3


Jeśli znalazłeś tu przydatną wiedzę, to koniecznie podziel się z nią z przyjaciółmi. Możesz też nas wesprzeć i polubić nasz profil na Facebooku. Z góry dziękujemy i zapraszamy do kolejnych publikacji.