Warhammer 40,000: Chaos Gate nie działa na Windows 10 – Jak naprawić?

  • Post category:Poradniki

Już za niespełna miesiąc na pecetach pojawi się Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters. Jeśli nadchodząca premiera taktycznego RPG o długim tytule przywołała nostalgiczne wspomnienia, to mam złą i dobrą wiadomość. Klasyczne Chaos Gate na Windows 10 może nie działać poprawnie. Najczęściej gra wyrzuca do pulpitu podczas próby załadowania mapy i tym samym kończy marzenia o służbie dla Imperatora. Dobra wiadomość jest taka, że można to szybko naprawić, a sposób znajdziesz poniżej.

Chaos Gate Windows 10

Warhammer 40,000: Chaos Gate na Windows 10 – jak naprawić?

By cieszyć się strategią nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, modów czy grzebać w plikach gry. Wystarczy, że wykonasz poniższe czynności:

  1. Odinstaluj grę i zainstalują ją ponownie, zmieniając domyślną lokalizację folderu z grą. Chaos Gate powinno znaleźć się w osobnym folderze bezpośrednio na jednym z dysków lokalnych (C, D, itd.).
  2. Wyszukaj na pasku systemu panel „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows”.
  3. Sprawdź w panelu, czy masz zaznaczone pole w kategorii „Składniki starszej wersji –> DirectPlay”. Obie kategorie powinny być aktywne. Jeśli są, to potwierdź przyciskiem „Ok”, by zamknąć okno.
  4. Zrestartuj komputer.
  5. Po uruchomieniu otwórz folder z plikami gry, znajdź oznaczony czerwoną ikoną plik „WH40K”.
  6. Kliknij go prawym przyciskiem myszki i z menu kontekstowego wybierz opcję „Rozwiąż problemy ze zgodnością”.
  7. Poczekaj na zakończenie procesu i wybierz opcję – „użyj zalecanych ustawień”.
  8. Przetestuj działanie programu i ciesz się rozgrywką z kultowym klasykiem.

Warhammer 40,000: Chaos Gate zadebiutowało oryginalnie w 1998 roku. Grę kupisz na platformie GOG.com. Tymczasem już 5 maja na rynek trafi Daemonhunters – sprawdź wymagania sprzętowe gry.

Warhammer 40,000: Chaos Gate w sklepie GOG.com.