Najlepsze mody do Total War: Warhammer 2

  • Post category:Rankingi

Chociaż Creative Assembly długo wspierało Warhammer 2 aktualizacjami, dodatkami i darmowymi DLC, to przyjdzie moment, gdy do dalszej zabawy niezbędne będą mody. Przed Tobą najlepsze mody Warhammer 2 Total War na PC Steam. Sięgnąłem po najpopularniejsze i najlepiej oceniane modyfikacje, a jeśli pominąłem ważny fanowski projekt, to nie zapomnij wspomnieć o tym w komentarzu.

NAJLEPSZE MODY WARHAMMER 2 TOTAL WAR NA PC:

najlepsze-mody-Warhammer-II-Total-War

Instalacja i przydatne pliki

Jeśli jak dotąd nie miałeś okazji korzystać z fanowskich modyfikacji do strategii, to zapewniam, że nie ma w tym nic trudnego. Spora w tym zasługa integracji gry z Warsztatem Steam, która pozwala bawić się z nieoficjalnymi dodatkami już po paru kliknięciach.

menedżer modów

Jak instalować mody?

  1. Udaj się na stronę moda w Warsztacie Steam;
  2. Kliknij zielony przycisk subskrypcji;
  3. Przejdź do menedżera modów wbudowanego w aplikację uruchamiającą Warhammer 2;
  4. Zaznacz uruchomienie gry z subskrybowanym modem;
  5. Ciesz się nowościami.

Wszystko brzmi nieźle, dopóki nie zdecydujesz się na uruchomienie kilku(nastu) modów jednocześnie. Wtedy warto skorzystać Total War Mod Manager, nieoficjalnej aplikacji, która świetnie sobie radzi z dużą liczbą dodatków. Koniecznie sprawdź też wymagania Warhammer 2, bo niektóre mody, szczególnie graficznie, mogą odczuwalnie wpłynąć na wydajność. Skoro podstawy za nami, to pora przejść do konkretów.

Nowa zawartość – Mody Warhammer 2

Creative Assembly poskąpiło zawartości? Fani spieszą z nowościami. Poniżej mody, które nie rewolucjonizują gry, a jedynie ją wzbogacają.

Expanded Roster: Kislev Reborn

kislev reborn

Jeśli już teraz nie możesz doczekać się zabawy frakcją Kislev w Total War Warhammer III, to mod dla ciebie. Twórcy projektu postanowili rozbudować dostępną w grze nację. Ekipa bazowała na lore Warhammer Fantasy, ale w procesie twórczym przygotowała masę własnych modeli, zdolności, technologii, umiejętności i zaklęć. Kislev w Warhammer 2 oferuje dwóch Legendarnych Lordów — Cara Borisa Bokha i jego córkę, Katarinę. Mod oferuje też dwóch Lordów, 5 bohaterów, przeszło 30 jednostek i 8 Regiments of Renown.

Warto wspomnieć, że mod pozwala nie tylko na zabawę frakcją, ale też kampanię przeciwko niej. Po instalacji moda możemy grać jako Kislev. Jeśli zdecydujesz inaczej, to AI wykorzysta zawartość Expanded Roster: Kislev Reborn, podczas działania w tle.

Pobierz Expanded Roster Kislev Reborn. Do poprawnego działania projektu niezbędne są Mixu’s Unlocker i Mod Configuration Tool: Reborn.

Crynsos’ Faction Unlocker+

Crynsos Faction Unlocker najlepsze mody Warhammer 2

Pozostając w tematyce grywalnych frakcji przedstawiam moda Crynsos’ Faction Unlocker+. Twórca postanowił oddać na twoje ręce wszystkie dostępne w Warhammer 2 stronnictwa. Tak dzięki modyfikacji możesz pobawić się m.in. frakcjami zarządzanymi dotąd tylko przez SI. I to z opcją rozpoczęcia rozgrywki w wybranym przez siebie punkcie mapy. Całość dostępna zarówno dla kampanii Oko Wiru, jak i Imperia Śmiertelnych.

Pobierz Crynsos’ Faction Unlocker+. Ciekawymi alternatywami są tu wspomniany już Mixu’s Unlocker i Mega Faction Unlocker. Ten ostatni oferuje m.in. specjalne drzewka technologii i cele kampanii dla pomniejszych frakcji.

GCCM: Main Mod

gccm mod warhammer

W poszukiwaniu większej różnorodności na polach bitew warto zainteresować się też Grand Campaign Custom Maps. Ekipa odpowiedzialna za zapoczątkowany jeszcze przy pierwszym Warhammer projekt celuje w ciekawsze scenerie dla dynamicznych starć. Modderzy podkreślają, że odpowiadają jedynie za zebranie niestandardowych map od ich twórców i umieszczenie ich w grze. Musisz pamiętać, że praca fanów nie pokryła w pełni oryginalnej zawartości. Chociaż dodatkowe lokacje pojawiają się w wielu punktach kampanii Vortex i Mortal Empires, to wciąż jest to wycinek świata gry. Ostatecznie warto wypróbować i cieszyć się nowym wyglądem lokacji.

Pobierz GCCM: Main Mod.

Kraka Drak: the Norse Dwarfs 2.0

kara drak warhammer 2

Wciąż mało frakcji w Warhammer 2? To co powiesz na zamieszkujące góry północnej Norski Krasnoludy? Te do życia w strategii powołał modder przedstawiający się jako Cataph. Projekt obejmuje kilkanaście nowych jednostek, a także specjalnego Legendarnego Lorda i Lorda z dedykowanym zestawem umiejętności. Do pełni frakcji brakuje tu tylko utworzonego od postaw drzewka technologii i dziewięciu typów budynków. Na dokładkę 8 Regiments of Renown. Mod zawiera oryginalną zawartość, przygotowaną specjalnie na potrzeby projektu, inspirowaną lore Warhammera i genezą Krasnoludów na północnych

Pobierz Kraka Drak: the Norse Dwarfs 2.0.

Ultimate Chaos

ultimate chaos warhammer 2

Projekt skierowany do miłośników Chaosu, którym nieszczególnie przypadło do gustu przygotowane przez twórców DLC. Modyfikacja celuje niemal w każdy aspekt rozgrywki poplecznikami Chaosu, wprowadzając do gry nowe jednostki, Lordów i mechaniki. Tak otrzymujemy projekt o rozmiarach dodatku do Warhammer 2 stworzony z inicjatywy społeczności. Masa usprawnień, zmian i przede wszystkim nowej, zgodnej z lore uniwersum zawartości. Idealna rozgrzewka przed dalszym zgłębieniem demonicznych frakcji w Warhammer 3.

Pobierz Ultimate Chaos.

Grafika – Mody Warhammer 2

Rzecz o modyfikacjach, które zmieniają wizualny feeleing gry, nie ingerując przy tym w zasady rozgrywki czy przygotowaną zawartość.

Better Camera Mod

better camera najlepsze mody Warhammer 2

Tu wszelkie wyjaśnienia wydają się zbędne. Zaadaptowany na grunt Warhammer 2 mod z pierwszej strategii pozwala na manipulację kamerą podczas bitew w o wiele większym zakresie. Tak gdybyśmy chcieli złapać fajne screeny albo lepiej przyjrzeć się modelom postaci. Kompatybilny z wszystkimi aktualizacjami gry i innymi fanowskimi projektami. Wyjątkiem są tu bitwy sieciowe – modyfikacja Better Camera zadziała tylko wtedy, gdy obaj uczestnicy starcia z niej korzystają.

Pobierz Better Camera Mod.

Dryrain’s Reskin

Dryrains Reskin najlepsze mody warhammer 2

Za mało różnorodności na polach bitew Warhammer Fantasy? Pora na moda, którego jedynym celem, jest znaczne urozmaicenie wizualnych aspektów gry. Dryrain’s Reskin nie ingeruje w mechanikę strategii, a jedynie wprowadza szereg zmian w modelach jednostek. Tak otrzymujemy więcej wariantów dla doskonale znanych oddziałów, by po zbliżeniu, nie oglądać ataku klonów.

Twórca postawił na kosmetyczne zmiany, zabawę paletą barw i detale zaczerpnięte z lore Warhammera. W paczce znalazło się też nieco miejsca na ulepszone tekstury jednostek – w sam raz na kolejny tysiąc godzin zabawy z Warhammer 2. Jedynym mankamentem może być tu konieczność ustawienia poziomu detali jednostek na ultra, więc trzeba mieć na uwadze także zapas mocy dla swojego blaszaka.

Pobierz Dryrain’s Reskin.

Cinematic Battle Effects

cbe warhammer 2

Pozycja skierowana przede wszystkim do miłośników wizualnych smaczków na dynamicznych polach bitew. Twórcy Cinematic Battle Effects postawili na kinowy charakter walk w Warhammer 2, wzbogacając strategię o nowe efekty graficzne. Z CBE większość efektów powiązanych z bronią palną i strzałami nabierze zupełnie nowego wymiaru. Projekt korzysta z wielu pomniejszych modów i plików VFX, ale to żaden problem – oficjalna aplikacja uruchamiająca wspiera także pliki filmowe. Hollywoodzkie starcia na wyciągnięcie ręki.

Pobierz CBE | Cinematic Battle Effects.

Brighter Borders

brighter borders warhammer 2

Użyteczna modyfikacja dla wszystkich, którzy uważają, że oryginalne oznaczenia granic prowincji w Total War Warhammer 2 nie są zbyt czytelne. Twórca moda postawił na dużo wyraźniejsze kolory, tak by te nie zlewały się z mapą. Przy okazji nieco rozszerzył oznaczenie granic i naniósł wyraźny żółty pas okalający nasze ziemie. Co tu dużo tłumaczyć, niezwykle przydatne, jeśli chcemy konkretnie wymierzyć kroki i nie wpaść z wizytą do sąsiada.

Ciekawą alternatywą jest mod Improved Borders / Border Colors użytkownika Kelstr. Warto też zerknąć na pozostałe projekty moddera dla mapy kampanii w Warhammer 2.

Pobierz Brighter Borders.

Building Progression Icons II

Building Progression Icons warhammer 2

Następny mod na liście zakłada, że ikony poszczególnych struktur w osadach powinny w większym stopniu odzwierciedlać ich rozwój. Autor moda postanowił samemu przygotować ikonki osad i budynków, by wpisywały się w ten zamysł. Tak powstał mod Building Progression Icons. Projekt obejmuje wszystkie frakcje zarówno z pierwszej, jak i drugiej odsłony strategii Warhammer, wraz z pakietami DLC.

Skierowany do miłośników marki twór zakłada nawet, iż ikonki poszczególnych osad powinny zmienić swój charakter, gdy te zostaną przejęte przez naturalnych wrogów danej frakcji. Mod trafił nawet do dwóch najpopularniejszych pełnych konwersji Warhammera 2, ale do nich wrócimy później.

Pobierz Building Progression Icons II.

Ultimate Lighting + Random Weather

Ultimate Lighting Random Weather

Przy takim nasileniu rozmaitych widoków na świat stworzony przez Games Workshop nie mogło zabraknąć moda, który nieco podkręci atmosferę. Ultimate Lighting + Random Weather to mod graficzny poświęcony poprawkom dla aren starć. Twórca postawił na zgodne z charakterystyką regionów oświetlenie, warunki pogodowe i kolorystykę, biorąc na tapet przeszło 300 różnych map. Równie ważny jest fakt, że mod sam poda nam losowe kombinacje poszczególnych czynników dla każdej bitwy, korzystając z ustalonej puli. Przyjemne, dla oka, z pożytecznym i wielka przysługa dla klimatu strategii.

Pobierz Ultimate Lighting + Random Weather.

Darker Grand Campaigns

Darker Grand Campaigns warhammer 2

Przy okazji jednego z poprzednich modów wspomniałem o użytkowniku Steam Kelstr. Pora wziąć na tapet jego projekt. Ten raczej nie spodoba się wszystkim, ale z pewnością zainteresuje entuzjastów mrocznego klimatu. Modder postawił na ciemniejsze tony i mroczny wymiar kampanii w Warhammer 2. Mod wprowadza zmiany do obu z nich – Vortex i Mortal Empires, ale nie ogranicza się jedynie do widocznego powyżej mroku. Oświetlenie mapy świata gry dostosowano do poszczególnych regionów i środowisk, co widać na galerii załączonej na stronie moda.

Pobierz Darker Grand Campaigns.

Deco’s Tabletop Loading Screens

Tabletop Loading Screens

Mod dla fanów ilustracji rodem z podręczników od Games Workshop. Tylko tyle i aż tyle, czyli jak wskazuje sama nazwa, ekrany ładowania przyozdobione ilustracjami charakterystycznymi dla każdej z frakcji. Projekt aktualizowano aż po ostatni pakiet DLC do Warhammera 2, więc w każdym przypadku przywita cię klimatyczna grafika.

Pobierz Deco’s Tabletop Loading Screens.

Zmiany mechanik – Mody Warhammer 2

Nowe zasady w Warhammer 2 Total War. Mody oferujące drobne oszustwa, naginanie mechanik i nieco różnorodności w rozgrywce.

Totally Random Total War Generator: Warhammer II

Totally Random Total War Generator Warhammer II

Projekt poświęcony graczom, których wciąż ciągnie do zabawy z Total War Warhammer 2 na długo po tym, jak wymaksowali kampanię każdą z frakcji. Mod losuje nowe miejsce startowe i posiadane regiony na początku dowolnej z dostępnych w grze kampanii. Modyfikacja wspiera każde z dostępnych w grze stronnictw, więc jeśli chcesz nadać grze zupełnie inny kierunek, to mod jest do twojej dyspozycji.

Pobierz Totally Random Total War Generator: Warhammer II.

AI General II: Spectator Mode Advanced

AI General 2 Warhammer 2

Następny na liście projekt, to ukłon w kierunku graczy, którzy lubią ograniczyć mikrozarządzanie podczas bitew. Mod oferuje możliwość przydzielenia wybranych jednostek bezpośrednio pod kontrolę sztucznej inteligencji. Ta podczas bitwy zajmie się wydawaniem rozkazów i w ten sposób pozwoli nam skupić się na dowodzeniu kluczowymi dla losów bitwy oddziałami. Może i odbiera to część frajdy, ale po kilku tysiącach godzin z Warhammer 2 pewnie przywitacie moda z otwartymi ramionami. Jedynym mankamentem jest tu fakt, iż komenda przydzielania jednostek pod władanie SI resetuje wcześniejsze ustawienia, więc wszelkie zmiany trzeba przeprowadzać kompleksowo.

Pobierz AI General II: Spectator Mode Advanced.

Recruit Defeated Legendary Lords

Recruit Defeated Legendary Lords

Kolejna pozycja w zestawieniu najlepszych modów do Warhammer 2 to swoisty recykling treści przygotowanych przez Creative Assembly. Modyfikacja nie zmienia zbyt wiele w mechanikach, ale za to pozwala grającym frakcją podbierać Legendarnych Lordów z tym stronnictw, które zostały pokonane. Wszystko w granicach poszczególnych kultur, więc lore Warhammera zbytnio nie ucierpi.

Ograniczenie się do danego kręgu kulturowego to nie jedyny haczyk na drodze do odpowiedniego zbalansowania rozgrywki. Pozyskany w ten sposób Lord ma zresetowany zestaw umiejętności i początkowo jest ranny. Jednak dzięki pozyskaniu go otwiera się przed tobą szereg zadań powiązanych z bohaterem. Co równie ważne, mod działa zarówno dla nas, jak i sztucznej inteligencji. Mało tego, możemy w ten sposób pozyskać także Lordów, których dodają do gry inne mody.

Pobierz Recruit Defeated Legendary Lords.

Victory Conditions Overhaul 2

victory conditions overhaul 2

Sekcję zamykam absolutnym must have dla wszystkich przymierzających się do kampanii Imperia Śmiertelnych. Twórca moda postanowił dużo mocniej zaangażować się w kampanię dla wszystkich dostępnych w Warhammer 2 frakcji i przygotował dla nich dedykowane zadania. Po instalacji moda Mortal Empires zaoferuje nowe warunki zwycięstwa, czas na ich zrealizowanie, a przede wszystkim podkreśli różnice w rozgrywce poszczególnymi nacjami. Wszystko w poszanowaniu dla lore marki Warhammer i jej bohaterów.

Pobierz Victory Conditions Overhaul 2.

Pełne konwersje – Mody Warhammer 2

Jak grzebać w zawartości, to już na całego. Mody rewolucjonizujące rozgrywkę w niemal każdym aspekcie. Wszystkie trzy poprzednie kategorie zbite w pojedynczy, obszerny mod.

Radious Total War Warhammer II Mod

radious warhammer 2

Pełna konwersja Warhammer 2, która dotyka niemal każdego aspektu oryginalnej strategii. Twórcy moda wprowadzili do gry 333 nowe jednostki dla poszczególnych frakcji w grze oraz przygotowali szereg nowych mechanik w kampanii. Zmienili kierunek Wiatrów Magii, ekonomię świata Games Workshop oraz szereg pomniejszych elementów kluczowych dla rozgrywki. Radious oferuje też nowe skrypty, balans rozgrywki i możliwość zabawy w sieciowej kooperacji lub rywalizacji. Wszystko to z uhonorowaniem lore Warhammer Fantasy Battle.

Pobierz Radious Total War Mod – Part 1 i Part 2.

SFO: Grimhammer II

Grimhammer II

Zestawienie kończę prezentacją modyfikacji, która jest ucieleśnieniem zaangażowania społeczności modderów w rozwój Warhammera 2. Grimhammer II to pełna konwersja, której celem jest zapewnienie fanom uniwersum nieco innych, ale równie bogatych doświadczeń podczas zabawy ze strategią. Grupa twórców, których z tego miejsca pozdrawiam, dokonała ogromnych zmian w grze. Nowe mechaniki w kampanii, jednostki, budynki, a także szereg modyfikacji do oryginalnej zawartości. Nie sposób wyłożyć tu całej, niekończącej się wręcz listy pomysłów na usprawnienie gry, więc zwyczajnie odeślę cię do przygotowanego przez twórców zestawienia.

Jeśli masz za sobą dziesiątki, setki czy tysiące godzin z Total War: Warhammer II, to Grimhammer II pozwoli ci na zabawę w zupełnie nowym wymiarze. Masa jednostek i smaczków wyciągniętych wprost z podręczników Games Workshop i regularne aktualizacje tworzą obraz doprawdy fenomenalnego moda. Sprawdź koniecznie.

Pobierz SFO: Grimhammer II.

To wszystko?

W żadnym wypadku. Powyżej znajdziesz kilkanaście projektów, które w subiektywnej ocenie uznałem za godne uwagi. Tylko katalog Warsztatu Steam dla Total War Warhammer 2 zawiera przeszło 11 tysięcy pozycji od fanów, dla fanów. Oficjalny rozwój gry zakończono, więc tym bardziej społeczność modderów ma jeszcze większe pole do popisu. Pozostaje tylko czekać, a najlepsze mody do Warhammer 2 wciąż być może przed nami.