Najlepsze mody do Total War: Warhammer 3

  • Post category:Rankingi

Pierwsza duża aktualizacja nowego Total War wprowadziła wyczekiwane przez graczy wsparcie dla modów. Nieoficjalnych projektów w mgnieniu oka namnożyło się jak Skavenów, więc przyda się wybrać najciekawsze z nich. Przed tobą najlepsze mody Total War: Warhammer 3. Kilka modyfikacji z pewnością znacie jeszcze z czasów „dwójki” i chociaż nie świadczy to zbyt dobrze o rozwoju marki, to wciąż się przydają. Wersja 1.1 gry oznacza też, że wiele modów z czasem może stracić na znaczeniu, dlatego za kilka miesięcy powrócę do tekstu i uzupełnię go o obiecujące projekty.

Przy okazji sprawdź też najlepsze mody Warhammer 2.

NAJLEPSZE MODY WARHAMMER 3 TOTAL WAR NA PC:

Warhammer 3 mody Total War

Instalacja I błędy

Jeśli jak dotąd nie miałeś okazji korzystać z fanowskich modyfikacji do strategii, to zapewniam, że nie ma w tym nic trudnego. Spora w tym zasługa integracji gry z Warsztatem Steam, która pozwala bawić się z nieoficjalnymi dodatkami już po paru kliknięciach.

Jak instalować mody?

  1. Udaj się na stronę moda w Warsztacie Steam;
  2. Kliknij zielony przycisk subskrypcji;
  3. Przejdź do menedżera modów wbudowanego w aplikację uruchamiającą Warhammer 2;
  4. Zaznacz uruchomienie gry z subskrybowanym modem;
  5. Ciesz się nowościami.

Brzmi banalnie, ale nietrudno było zauważyć na forach, że nie wszystkim taki scenariusz zapewnił bezproblemowy dostęp do modów.

Włączyłem mody, ale gra ich nie widzi

Jednym z najczęściej pojawiających się na tym etapie problemów jest sytuacja, gdy gra nie czyta modów po uruchomieniu. Jeśli zaznaczyłeś nieoficjalne dodatki w aplikacji uruchamiającej, ale wciąż nie możesz z nimi grać, to czeka cię krótka operacja.

  1. Odinstaluj/ anuluj subskrypcję wszystkich modów;
  2. Uruchom weryfikację spójności plików gry;
  3. Zainstaluj mody ponownie;
  4. Po powyższej procedurze Warhammer 3 powinien prawidłowo odczytać nowości.

Grafika – Mody Warhammer 3

Ingerencja w wizualne aspekty strategii bez mieszania w mechanikach rozgrywki czy zawartości gry.

Better Camera Mod

better camera mod warhammer 3

Na dobry początek modyfikacja, która towarzyszy nam od początków serii Total War: Warhammer. Better Camera Mod pozwala na obserwację pola bitwy z różnych perspektyw i z wyłączonym interfejsem użytkownika. Na pewno przyda się do screenów, ale i do obserwacji jak Skarbrand masakruje kolejne oddziały.

Pobierz Better Camera Mod.

Building Progression Icons III

Building Progression Icons III warhammer 3

Kolejny projekt, który wydana w lutym strategia odziedziczyła po poprzedniej odsłonie. Tym razem w trzeciej wersji. Dzięki modyfikacji drzewko budynków w interfejsie użytkownika odzwierciedla obecny stan konstrukcji. Autor, wzorując się na oryginalnych ikonkach, postawił na własne kreacje i jak dotąd ukończył prace jedynie nad frakcją Kislev. Nowości w drodze, a jeśli do gry trafią nowe stronnictwa, to i dla nich ikonek nie zabraknie.

Pobierz Building Progression Icons III.

Settlement Capture Pictures

Settlement Capture Pictures mod

Następna paczka poprawek interfejsu użytkownika. Twórcy moda niezbyt przypadły do gustu ikonki, które oglądamy podczas zajmowania osad. Zamiast wprowadzonych w Warhammer 3 znaczków postawił na stylizowane na poprzednie odsłony obrazki. Grafiki odzwierciedlają podejmowaną przez nas decyzję w duchu marki Warhammer. Drobnostka, ale z pewnością długo będzie cieszyć.

Pobierz Settlement Capture Pictures.

UI Improvements

UI improvements

Zanim przejdziemy dalej słowo o drobnej modyfikacji, która czerpie z poprzednich odsłon cyklu. Twórca moda UI Improvements postawił na dostępne w Warhammer 2 bannery. Po instalacji możesz spodziewać się wyraźniejszego oznaczenia nazw miast oraz liczby tur, które pozostały do zakończenia budowy lub rekrutacji jednostek.

Pobierz UI Improvements.

Mechaniki – Mody Warhammer 3

Drobne poprawki, które robią ogromną różnicę lub wizje rozgrywki wprost od fanów. Wprowadź je w życie podczas zabawy.

Toggle Chaos Realms

toggle chaos realms

Pora na projekt, na który czekałeś od samego początku. Mod Toggle Chaos Realms pozwala wyłączyć niepopularne wśród graczy szczeliny i cieszyć się sandboksową kampanią na mapie Warhammer 3. Decyzja o usunięciu mechaniki powiązana jest z konkretnym stanem zapisu rozgrywki, więc w dowolnej chwili możesz wczytać save, który pozwala na zabawę z oryginalną kampanią. Zarówno w singlowej rozgrywce, jak i przez sieć.

Pobierz Toggle Chaos Realms.

Return of the Great Empires

warhammer

Następny w kolejności jest mod, który przywraca dawną chwałę frakcjom znanym z pierwszej odsłony cyklu. Twórca projektu nieco podrasował możliwości stronnictw ma których czele stoją Karl Franz, Boris Todbringer, Ungrim, Manfred, Snikch, Throt i Tretch. Wszystko w służbie nieco wyższego poziomu trudności w konfrontacji z nimi.

Pobierz Return of the Great Empires.

Victory Conditions Overhaul – Realms of Chaos

vco warhammer 3 najlepsze mody

Mod dedykowany wszystkim, którym nie do końca odpowiadają warunki zwycięstwa w kampanii Warhammer 3. Twórca postanowił nieco urozmaicić założenia rozgrywki i przy okazji znacznie mocniej zaakcentować różnice pomiędzy frakcjami. W tym celu przebudował warunki niezbędne do zakończenia kampanii, a także jej ogólne założenia, by osiągnięcie finału nie było tak monotonne i czasochłonne. 

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zakończone kampanie pozwalają nabijać osiągnięcia Steam. Warto sprawdzić. Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu w Warsztacie Steam.

Pobierz Victory Conditions Overhaul – Realms of Chaos.

One Button Respec

one button respec najlepsze mody warhammer 3

Prosta modyfikacja do resetowania punktów rozwoju postaci za jednym kliknięciem. Dla każdej postaci można wykonać proces tylko raz i to za opłatą 1000 sztuk lokalnej waluty. Niezwykle użyteczne, co łatwo zauważyć po liczbie subskrybentów.

Pobierz One Button Respec.

Nowa zawartość – Mody Warhammer 3

Nie było, a jest. Rozmaite zmiany w zawartości oryginalnej gry lub całkowite nowości od fanów.

The Motherland

Motherland najlepsze mody warhammer 3

Bez wątpienia jedną z najbardziej wyczekiwanych frakcji gry Warhammer 3 był Kislev. Tym bardziej nie dziwi nas fakt, że niektórym fanom marki nie do końca przypadł do gustu projekt Creative Assembly. Grupa modderów postanowiła nieco przebudować frakcję, nazwy jednostek, a nawet wierzchowce. Pojawiły się zmiany w Legendarnych Lordach i osadach, a wszystko po to, by jeszcze bardziej zbliżyć Kislev w Warhammer 3 do podręcznikowego wzoru.

Pobierz The Motherland.

New Legendary Lord Artefacts Warhammer 3

new legendary lord artifact mod

W tym przypadku sprawę powinna wyjaśnić sama nazwa moda. Autor projektu postanowił zaopatrzyć niemal wszystkich Legendarnych Lordów w nowe wyposażenie. Na liście wyjątków znaleźli się jedynie Be’Lakor i Daemon Prince. Pozostałe postacie otrzymają nowe atrybuty na ekranie rozwoju, w które należy zainwestować punkt, by zdobyć przedmiot. Twórca zaznacza, że mod jest na ukończeniu, ale być może wprowadzi drobne zmiany w nadchodzącej przyszłości.

Pobierz New Legendary Lord Artefacts Warhammer 3.

Pełne konwersje – Mody Warhammer 3

Ogromne projekty angażujące wielu modderów i ich społeczności. Mnóstwo nowej zawartości i gra przeprojektowana w zgodzie z wizją fanów.

Radious Total War Mod

Radious warhammer 3 najlepsze mody

Tam, gdzie najlepsze mody do Warhammer 3, tam nie mogło zabraknąć moda Radious. Jedna z najpopularniejszych modyfikacji do marki Total War powraca także w najnowszym wydaniu. I w trzech osobnych aktach. Każdy z nich znacząco rozbudowuje oryginalne doświadczenie, oferując setki nowych jednostek, przebudowane mechaniki i całą masę pomniejszych projektów.

Wszystko to głęboko zakorzenione w marce Warhammer od Games Workshop i wielokrotnie doceniane przez graczy. Na tę chwilę absolutne must have dla wszystkich, którzy zmierzyli się z zawartością oryginalnej gry. Zauważ, że do poprawnego działania moda niezbędne jest pobranie wszystkich trzech pakietów Radious, które znajdziesz pod poniższymi linkami.

Pobierz Radious Total War Mod – Part 1Part 2Part 3.

SFO: Grimhammer III

grimmhammer 3 sfo

Przegląd kończy ledwie zapowiedziana nowa wersja polskiego moda SFO: Grimhammer III. Pełna konwersja czerpie garściami z uniwersum Warhammer, by zapewnić nam nie lepsze a inne doświadczenie. Na tym etapie projekt jest wciąż we wczesnej wersji i nanosi jedynie drobne poprawki. Jednak odpowiedzialny za modyfikację Venris ogłosił, że modyfikacja będzie jeszcze większa, niż ta do Warhammera 2.

SFO: Grimhammer III wprowadzi do Total War: Warhammer 3 mnóstwo nowej zawartości i przebuduje oryginalne mechaniki. W zależności od zapotrzebowania skorzystamy z moda wyłącznie do kampanii lub bitew albo sięgniemy po pełne doświadczenie. W tym przypadku trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty wytężonej pracy modderów.

Pobierz SFO: Grimhammer III.

Najlepsze przed nami

Na tym możemy zakończyć pierwszy przegląd modów do Total War: Warhammer 3 w oczekiwaniu na wysyp nowych projektów. Creative Assembly obiecało długie lata wsparcia dla strategii, a dokonania deweloperów z pewnością będą źródłem inspiracji dla fanów. Nowe frakcje, mechaniki i kampania Immortal Empires to tylko pretekst, by modderzy wzbogacili grę o wiele nowości. Total War: Warhammer 3 jest dopiero na początku tej drogi, a najlepsze dopiero nadejdzie.