Age of Empires 4 i kolejne dwie nacje. Zapowiedziano darmowe DLC Ottomans and Malians

  • Post category:Zapowiedzi

Podczas dzisiejszego Gamescom Opening Night Live nie zabrakło kilku ciekawostek dla fanów strategii. Jedną z nich przygotował Microsoft, który postanowił wreszcie coś zrobić z liczbą grywalnych nacji w Age of Empires 4. Otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź Ottomans and Malians, darmowego DLC, którego data premiery przypada na 25 października. Paczka będzie częścią większej aktualizacji i jak możesz się domyślać, darmowe DLC nie wprowadzi nowych kampanii. Nowe nacje będą przeznaczone do zabawy w potyczkach, tak sieciowych, jak solowych.

Ottomans and Malians Age of Empires 4

Zapowiedź Age of Empires 4: Ottomans and Malians

Dodatkowe grywalne cywilizacje cieszą, ale jeśli pojawią się bez dedykowanych kampanii, to łatwo odnieść wrażenie, że Microsoft gra na zwłokę. Malijczycy pojawili się już w ramach dodatku do Age of Empires 2, a Imperium Osmańskie zagościło w trzeciej odsłonie serii. Dlatego z ocenami poczekamy, aż sprawdzimy, w jakiej formie i skali obie nacje zostały wprowadzone do najnowszego RTS-a. Już teraz wiemy, Malijczycy i Imperium Osmańskie otrzymają po 15 nowych poziomów maestrii.

Zapowiedź darmowego DLC to też jasny sygnał, że we wskazanym terminie AoE4 otrzyma nowości w rocznicowej aktualizacji. Z chęcią zaprezentujemy ci jej szczegóły, gdy tylko wydawca je ujawni.

Premiera Age of Empires 4 odbyła się 28 października. Seria po kilkunastu latach przerwy trafiła w ręce Relic Entertainment, które świetnie wywiązało się z zadania. Jednak od dłuższego czasu słyszymy wyłącznie o nowościach dla rozgrywek wieloosobowych, więc nieco singlowego mięsa będzie miłym urozmaiceniem.