Age of Empires 4 otrzyma kolejny dodatek. Wszystko, co wiemy o The Sultans Ascend (aktualizacja)

  • Post category:Zapowiedzi

Podczas targów gamescom w Kolonii Microsoft pokusił się o zapowiedź nowego dodatku do Age of Empires 4 – The Sultans Ascend.

Jest i nowy dodatek do Age of Empires 4. To znaczy, jeszcze go nie ma, ale przynajmniej wiemy już, w jakie klimaty zabiorą nas twórcy. Podczas trwającego właśnie gamescomu Microsoft ogłosił drugie, najpewniej tym razem płatne, rozszerzenie do strategii z 2021 roku. Zapowiedź The Sultans Ascend to jednak niemal brak jakichkolwiek konkretów, które – wraz z dodatkiem – mamy otrzymać… wkrótce.

Aktualizacja: Microsoft postanowił nie trzymać nas długo w niepewności i ujawnił szczegóły dodatku. Data premiery rozszerzenia The Sultans Ascend przypada na 14 listopada, a sugerowana cena paczki na Steam to 64,99 złotych. Pełna zawartość dodatku poniżej, w dedykowanej sekcji.

Zapowiedź The Sultans Ascend

The Sultans Ascend – zawartość dodatku

Dodatek wreszcie wydłuży listę kampanii dla pojedynczego gracza dostępnych w Age of Empires 4. Jak łatwo wywnioskować po tytule, nowe misje zabiorą nas na Bliski Wschód, gdzie wcielimy się w muzułmański ruch oporu przeciwko krucjatom.

W Sułtani powstają, rozegramy 8 nowych misji przeciwko chrześcijańskiej inwazji, krzyżując miecze zarówno z regularnym rycerstwem, jak i zakonnikami. Starcia w kampanii przeniosą się także na morze, a twórcy obiecują nowe mechaniki, umiejętności i bohaterów. Wśród znanych postaci wymieniono: Tughtekina, Nura ad-Dina, Szirkuha, Saladyna, Kutuza, Bajbarsa, Szadżara ad-Durra i Barsbaja.

The Sultans Ascend to także dwie kompletne nacje w najnowszym Age of Empires. Na pola bitew wkracza Bizancjum i Japonia, które to Microsoft zdążył już mniej poniekąd zasugerować. Obok tego cztery znane już nacje otrzymają specjalne warianty na potrzeby samej kampanii – Abbasydzi, Chińczycy, Francuzi i Święte Cesarstwo Rzymskie.

Deweloperzy przygotowali też 2 nowe biomy oraz 10 dodatkowych map.

Nad dodatkiem pracują wspólnie ekipy z Relic Entertainment i World’s Edge. Sułtani powstają, są największym jak dotąd rozszerzeniem do RTS-a. Cóż, konkurencja jak dotąd nie jest zbyt wielka, gdyż ostatnio wydane Ottomans and Malians przyniosło tylko dwie nowe nacje.

Sama strategia wczoraj w ramach niespodzianki doczekała się wydania na konsolach Xbox One i Xbox Series. Zarówno pecetowa, jak i konsolowa wersja gry dostępne są w ramach subskrypcji Game Pass.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.