Nadchodzi Age of Wonders 4! Premiera niebawem

  • Post category:Zapowiedzi

Kolejna uznana marka powróci z nową odsłoną w 2023 roku. Paradox Interactive niespodziewanie przygotowało oficjalną zapowiedź gry Age of Wonders 4. Turowa strategia zmierza na komputery osobiste i konsole, a jej data premiery przypada już na 2 maja.

Odpowiedzialne za projekt Triumph Studios pojawiło się z całą masą dobrych wieści. Twórcy zaprezentowali nowe mechaniki na dłuższej rozgrywce i ujawnili minimalne i zalecane wymagania sprzętowe. W sieci pojawił się też pierwszy odcinek dziennika deweloperskiego, a kolejne mają ukazywać się w każdym tygodniu.

age of wonders 4 key art

Age of Wonders 4 – zapowiedź i data premiery strategii

Na dobry początek warto wspomnieć, że wedle informacji ujawnionych przez twórców prace nad grą trwały już od ponad trzech lat. Koncepcja ukształtowała się jednak dużo wcześniej, gdyż Age of Wonders 4 nawiązuje do wydarzeń zaprezentowanych w Shadow Magic z 2003 roku. Niegdyś wygnani Czarnoksiężnicy zerwali więzienne okowy i ponownie rzucili cień na fantastyczny świat. Udręczeni poszukują zemsty i boskiego statusu, a wraz z nimi Athla ponownie wypełnia się magiczną mocą stworzenia.

ageofwonders4-screenshot-6

To ostatnie jest motywem przewodnim strategii i wiosnę odczujemy nie tylko w palecie barw. Triumph po raz pierwszy pozwoli wykreować graczom własne frakcje, udostępniając wiele narzędzi do personalizacji i proponując dużo większą elastyczność w rozgrywce. Szczególnie że na miejscu drzewka technologii pojawiły się teraz księgi magii. Przeszło 50 tajemniczych tomów przyporządkowano do 6 idei, których zgłębianie rzutuje na rozgrywkę i nasze możliwości rozwoju. Magiczne zdolności będą nieodzowne – niezależnie od tego, po której stronie konfliktu się opowiemy.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Twórcy postawili dużo silniej na interakcje ze światem i narrację przez podejmowanie decyzji. Age of Wonders 4 to także nowe możliwości dla dyplomacji, rozwoju miast, ekonomii, a także podbojów i oblężeń. Kontynuacja wprowadzi również tonę nowych jednostek ze specjalnymi umiejętnościami, które otrzymają przejrzyste role i zadania na polu walki.

ageofwonders4-screenshot-9

Pozostałe nowości i świeże spojrzenie na uznane mechaniki poznamy w nadchodzących dziennikach deweloperskich zespołu. Komunikat jest prosty – nadchodzi największe i najlepsze jak dotąd Age of Wonders. A najlepsze jest to, że na debiut turowej strategii nie będziemy musieli już długo czekać. Ciekawe tylko co na to twórcy Songs of Conquest i SpellForce: Conquest of Eo. Szykuje się świetny doprawdy świetny rok.

Age of Wonders 4 ukaże się 2 maja tego roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series.