Aliens: Dark Descent taktyczną grą akcji twórców Battlefleet: Gothic Armada. Oficjalna zapowiedź

  • Post category:Zapowiedzi

Jeśli podobnie jak ja zastanawiałeś się ostatnio, co dzieje się w studiu odpowiedzialnym za Battlefleet: Gothic Armada, to już nie musisz. Tindalos Interactive odnalazło się podczas Summer Game Fest. Wraz z nimi nadeszła oficjalna zapowiedź Aliens: Dark Descent, taktycznej gry w uniwersum Obcego. Na pierwszy rzut oka mamy tu połączenie RTS-a, taktyki i gry akcji, co przywodzi mi na myśl Dawn of War 2. O tym, czy skojarzenia były słuszne, przekonamy się dopiero w 2023 roku, gdy Aliens: Dark Descent trafi na rynek. Co wiemy o grze?

Aliens Dark Descent zapowiedź

Zapowiedź Aliens: Dark Descent na PC i konsole

Podczas zabawy poprowadzimy oddział żołnierzy, który w czasie rzeczywistym stawi czoła rozmaitym zagrożeniom. Na naszej drodze staną przede wszystkim ksenomorfy, które będziemy eksterminować w szeregu następujących po sobie misji. Aliens: Dark Descent stawia na odpowiednie rozmieszczanie sił, reagowanie na zagrożenia, rozwój postaci i zapobieganie ich śmierci. Ta ostatnia będzie bowiem permanentna. Wszystko to w mrocznym klimacie i przyjemnej dla oka oprawie wizualnej.

Tindalos Interactive postawiło na oryginalną, przygotowaną na potrzeby tytułu opowieść. Jednak z pewnością pojawi się w niej mnóstwo nawiązań do znanych nam postaci i wydarzeń. Zapowiada się nieźle, więc byle do 2023 roku, a tymczasem wyczekuj kolejnych wieści o Aliens: Dark Descent.