Kolejny konkurent serii Civilization. Ara: History Untold zapowiedziane

  • Post category:Zapowiedzi

Pierwszy pokaz Microsoftu za nami i chociaż gigant z Redmond ma w katalogu kilka strategii, to najpewniej zostawił je na deser. Podczas przeszło 90-minutowej prezentacji pojawiła się jedynie zapowiedź gry Ara: History Untold. Historyczna strategia 4X od twórców Ashes of the Singularity: Escalation powalczy o fanów serii Civilization. Zobacz załączony poniżej zwiastun.

Zapowiedź strategii Ara: History Untold na PC

Na tę chwilę o samej grze nie wiemy zbyt wiele. Oxide Games planuje połączyć doskonale znane mechaniki z zupełnie nowymi rozwiązaniami. Jednak główny rdzeń rozgrywki to wypisz wymaluj Cywilizacja – turowa strategia na heksagonalnych polach, podczas której powalczymy z przeciwnikami o dominację.

W Ara: History Untold pojawi się wiele historycznych postaci, które najpewniej staną na czele swoich nacji. Ostatecznie nic nie będzie wyryte na kamieniu i to my na przestrzeni wieków poprowadzimy swoich podopiecznych unikalną ścieżką. Twórcy obiecują też, że każda sesja zaoferuje nie tylko unikalne wrażenia z rozgrywki, ale też drogę do zwycięstwa nad konkurentami.

Strategia nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale już teraz twórcy zachęcają do zapisów do Insider Program. Członkowie specjalnej grupy mają zagrać we wczesną wersję Ara: History Untold jeszcze w tym roku. Techniczna Alfa ruszy jeszcze przed końcem lata. Co dalej? Czekamy na kolejne wieści.

Ara History Untold Screen 1
Ara History Untold Screen 2