Gates of Hell: Liberation zapowiedziane. Strategia Call to Arms rusza na front zachodni

  • Post category:Zapowiedzi

Wygląda na to, że firma Digitalmindsoft postanowiła podbić stawkę przed zbliżającą się premierą strategii Men of War 2. Jak dziwnie by to nie brzmiało, ekipa ogłosiła właśnie nowy dodatek do rozszerzenia do swojej strategii. Zapowiedź Liberation potwierdza, iż produkcja przeniesie Call to Arms – Gates of Hell na zachodni front II wojny światowej. Dodatek wprowadzi sporo zawartości zarówno dla singla, jak i zabawy w sieci, ze szczególnym naciskiem na armię amerykańską. Premiera dodatku jeszcze w tym roku, ale na razie nie mamy konkretnego terminu. Przejdźmy do szczegółów.

Liberation Gates of Hell screen 2

Zapowiedź Call to Arms – Gates of Hell: Liberation

Rzeczony dodatek zaoferuje dwie nowe kampanie. Tytułowe Liberation to paczka sześciu misji i czterech fabularnych potyczek z Amerykanami w roli głównej. Po drugiej stronie czeka niemieckie Festung Europa z sześcioma misjami o odpieraniu inwazji aliantów. Fani strategii dostaną pod swoją komendę 2 Batalion Rangersów i 3 Dywizję Pancerną aliantów oraz 3 Dywizję Fallschirmjägerów i 116 Dywizję Pancerną wojsk Rzeszy.

Deweloperzy przygotowali ponad 150 nowych jednostek dla pojazdów, 50 nowych broni palnych i przeszło 500 modeli postaci. W ten sposób Call to Arms – Gates of Hell otrzyma szczegółowo przygotowane jednostki i wyposażenie sił aliantów, a niemiecka armia otrzyma uzupełnienia z frontu zachodniego. Wszystko to, wraz z nowymi mapami dla multi i singla ma wiernie oddać atmosferę działań z 1944 roku. Zainteresowany? Rzuć okiem na załączony poniżej zwiastun.

Liberation Gates of Hell

Jak na wstępie wspomniałem, model wydawniczy opisywanego tytułu jest nieco złożony. Call to Arms ukazało się jeszcze w 2018 roku jako wojenna strategia. Dopiero w 2021 roku otrzymała ona rozszerzenie Gates of Hell: Ostfront, które przeniosło współczesne batalie na karty historii. To właśnie do niego ekipa serwuje teraz dodatkową zawartość, co tworzy swoistą piramidę. Głównie dlatego, że do zabawy na zachodzie potrzebujesz tak podstawki, jak głównego dodatku.

Abstrahując od tego, samo Call to Arms – Gates to Hell cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród graczy. Strategia powstała na bazie rozwiązań z serii Men of War, oferując rozgrywkę w rzucie izometrycznym na całą armię, lub też sterowanie pojedynczym pojazdem czy żołnierzem w 1 i 3. osobie. Zabawy i okazji do heroicznych czynów z pewnością nie zabraknie.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.