Cities Skylines 2 już oficjalnie. City builder zadebiutuje jeszcze w tym roku

  • Post category:Zapowiedzi

Długo wyczekiwana kontynuacja stała się faktem. Głównym daniem dzisiejszego Paradox Announcement Show okazała się zapowiedź Cities Skylines 2, czyli kolejnej gry city builder od Colossal Order. Po niemal 8 latach od debiutu pierwszej odsłony mamy informację, że kontynuacja nadejdzie i to jeszcze przed końcem tego roku. Gra trafi równocześnie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series oraz do katalogu Game Pass.

Dokładnego terminu ani materiałów z rozgrywki nie ujawniono, a zamiast nich otrzymaliśmy dopieszczony zwiastun. Tym samym, chociaż fani marki mają się czym ekscytować, to na pewno poczekają na debiut co najmniej do drugiej połowy bieżącego roku. Co wiemy już teraz?

Cities Skylines 2

Zapowiedź Cities Skylines 2 – pierwsze informacje

Szczerze mówiąc niewiele, jeśli nie liczyć marketingowych sloganów, których w tym przypadku nie mogło zabraknąć. Cities Skylines 2 ma być większe, lepsze, bardziej złożone i dopracowane a na to wszystko zaoferuje ulepszoną oprawę wizualną. Na stronie Steam pojawiła się jasna deklaracja, iż będzie to najbardziej realistyczny symulator budowy miasta w imponującej skali.

Chociaż konkretów tu jak na lekarstwo, to łatwo się domyślić, że nadchodząca strategia city builder da jeszcze silniejszego kopa do kreatywnego planowania miast. Szykują się nowe wyzwania, możliwości, obowiązki i nagrody, a wszystko to w dla każdego w polskiej wersji językowej. Dopisujemy tytuł do listy must have i czekamy na pierwsze konkrety i prezentacje.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.