Nowi przywódcy zmierzają do Civilization 6. Zapowiedź przepustki Leader Pass

  • Post category:Zapowiedzi

Firaxis Games postanowiło jeszcze bardziej umilić nam zabawę z Civilization 6. Chociaż premiera wydania Anthology i cisza w eterze sugerowały, że rozwój strategii 6 jest zakończony, to okazuje się, że wcale niekoniecznie. Tuż po drobnych przeciekach pojawiła się zapowiedź Leader Pass, czyli kolejnej przepustki sezonowej do gry. Ta wprowadzi aż 18 dodatkowych przywódców do Sid Meier’s Civilization 6.

Podobnie jak New Frontier Pass, Przepustka przywódców będzie wydana w mniejszych częściach, poczynając od 21 listopada. Warto już na tym etapie wspomnieć, że posiadacze wydania Antologii na Steam i Epic Games otrzymają nowości bez dodatkowych opłat.

Leader Pass Civilization 6

Zapowiedź Sid Meier’s Civilization 6 Leader Pass

Jak wcześniej wspomniałem Leader Pass to 18 dodatkowych postaci, które staną na czele poszczególnych nacji. Spośród nich 12 to zupełnie nowi przywódcy w serii, a pozostała szóstka pojawiła się już w poprzednich odsłonach. Całość podzielono na sześć odcinków, a w każdym z nich otrzymamy do dyspozycji po trzech nowych przywódców. Ostatnia z paczek DLC w przepustce trafi na serwery w marcu 2023 roku. Należy przy tym zaznaczyć, iż chociaż większość z nowych postaci będzie kompatybilna z podstawką, to niektórzy liderzy potrzebują stosownych dodatków do gry.

Zawartość Przepustki przywódców:

  1. Pakiet wielkich negocjatorów: Abraham Lincoln (Stany Zjednoczone), królowa Nzinga Mbande (Kongo) i sułtan Saladyn (Arabia)
  2. Pakiet wielkich dowódców: Tokugawa (Japonia), Nader Szach (Persja z DLC Persja i Macedonia) i Sulejman Wspaniały (Imperium Osmańskie z dodatkiem Gathering Storm).
  3. Pakiet władców Chin: Yongle, Qin Shi Huang Zjednoczyciel i Wu Zetian
  4. Pakiet władców Sahary: Ramzes (Egipt), Kleopatra (Egipt) i król Sundiata Keita (Mali z dodatkiem Gathering Storm).
  5. Pakiet wielkich budowniczych: Teodora (Bizancjum z New Frontier Pass), Sedzong (Korea z dodatkiem Rise and Fall) oraz Ludwik II (Niemcy).
  6. Pakiet władców Anglii: Elżbieta I (Anglia), Harald Hardrade (Norwegia) i Wiktoria (Anglia).

W najbliższym czasie dowiemy się znacznie więcej o umiejętnościach poszczególnych przywódców. Przy okazji premiery z pewnością poznamy też cenę przepustki. O wszystkich nowościach w Civ 6 będziemy informować na bieżąco.

Sid Meier’s Civilization 6 dostępne jest na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych. Gra zadebiutowała oryginalnie na komputerach osobistych w 2016 roku.

Więcej zapowiedzi strategii znajdziesz tutaj.