Commandos: Origins na pierwszym zwiastunie. Oficjalna zapowiedź prequelu serii

  • Post category:Zapowiedzi

Kalypso zdecydowało się na oficjalną zapowiedź Commandos: Origins. Mamy pierwszy zwiastun, screeny, rok premiery i docelowe platformy.

Commandos Origins screen

Ciekawe wieści dla wszystkich, którzy zdążyli zatęsknić za marką Commandos. Kalypso Media postanowiło wreszcie pokazać, co kryje się za ogłoszoną już lata temu taktyczną strategią od Claymore Game Studios. Tak poznaliśmy szereg informacji o Commandos: Origins, które – jak już wiemy – zadebiutuje w 2024 roku na PC, PlayStation 5, Xbox Series i do tego pojawi się w katalogu Game Pass. Pierwsze konkrety opatrzono kilkoma screenami załączonym na końcu wiadomości zwiastunem z fragmentami rozgrywki. Co wiemy?

Commandos: Origins – oficjalna zapowiedź i pierwsze szczegóły

Jak zdążyły nam już zasugerować wcześniejsze komunikaty wydawcy, Origins jest prequelem do całej serii. Akcja gry opowie o wydarzeniach, które towarzyszyły zawiązaniu doskonale znanej graczom jednostki. Tłem dla głównej opowieści będzie wiele kluczowych momentów II wojny światowej, a rozmaite zadania przeniosą nas w rozmaite miejsca świata. Całość zgodnie z konwencją gatunku pozwoli nam realizować szereg skomplikowanych zadań, których nikt inny, by się nie podjął.

Commandos Origins screen 2

Już na pierwszy rzut oka widać, że twórcy Commandos: Origins nie silą się na wielkie rewolucje. Fundamenty rozgrywki pozostają bez zmian, co oznacza połączenie skradania z cichym eliminowaniem przeciwników, które uskutecznimy dzięki indywidualnym atutom komandosów. Studio przygotowało „ponad 10 misji w historycznie autentycznych środowiskach II wojny światowej”. I chociaż całość skierowana jest do pojedynczego gracza, to gra zaoferuje też kooperację dla dwóch osób.

Debiutu gry spodziewaliśmy się jeszcze w tym roku, ale jak widać, nie wchodzi to już w grę. Pozostałe najważniejsze strategie 2023 roku znajdziesz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.