Crusader Kings 3: Chapter II – zapowiedź kolejnego roku wsparcia strategii. Cena i zawartość

  • Post category:Zapowiedzi

Szwedzkie Paradox Interactive postanowiło zerwać z dotychczasowym zwyczajem i od razu ogłosiło kilka dodatków do wydanej w 2020 roku strategii. Zapowiedź Chapter II do Crusader Kings 3 nadeszła wraz z terminem debiutu dla drugiego dodatku – Tours & Tournaments. Poznaliśmy plany rozwoju, przybliżone daty wydania kolejnych DLC oraz ich potencjalną zawartość. Koszt przepustki z dodatkiem, dwoma paczkami tematycznymi i kosmetycznym DLC to niemal 222 złote na Steam. Co w środku?

Chapter II Crusader Kings 3

Crusader Kings 3: Chapter II – zapowiedź i zawartość

Drugi rozdział w średniowiecznej strategii zainicjuje zaplanowane na maj rozszerzenie Tours & Tournaments. Dodatek rozbuduje wiele dotychczas dostępnych aktywności i wprowadzi do gry nowe sposoby na spędzanie czasu i knucie intryg. Dodatek skupia się na symulacji, więc fani wojaczki najpewniej obejdą się smakiem.

Kolejne na liście jest ogłoszone, a raczej wytypowane już wcześniej przez graczy Wards & Wardens. DLC także poświęcone symulowaniu średniowiecznego życia. Paczka znacząco rozbuduje mechanizmy, które towarzyszą nam podczas wychowywania dzieci. Tu zarówno mowa o naszych następcach, jak i rozmaitych sposobnościach na zaszkodzenie dynastii, która powierzyła nam swoich młokosów.

Pakiet tematyczny Legacy of Persia, jak się już na pewno domyślasz, sięga poza Europę. DLC nieco zagęści zawartość kulturową mieszkańców dawnego Imperium Abbasydów. Obok nowych form ustroju i wyznań możemy spodziewać się także wydarzeń związanych z walką o władzę w regionie.

Na koniec pakiet strojów Elegance of the Empire, poświęcony Europie Środkowej ze szczególnym udziałem cesarza Henryka II i cesarzowej Kunegundy. DLC jest integralną częścią Chapter II do Crusader Kings 3 i najwyraźniej nie będzie sprzedawane oddzielnie.

Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się kolejny sezon dodatków do CK3. Po więcej informacji o DLC i dodatkach do strategii udaj się tutaj. Tu znajdziesz ogólne plany rozwoju Crusader Kings 3 i koncepcje twórców. Zapewne w bieżącym roku wymienionych nowości może oczekiwać wyłącznie wydanie na PC, a konsole otrzymają je ze znacznym opóźnieniem.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

CK3 Chapter II