Crusader Kings 3: Chapter III bez tajemnic. Zapowiedź, zawartość, data premiery i cena przepustki

  • Post category:Zapowiedzi

Paradox przedstawił wreszcie konkretny plan tegorocznego rozwoju strategii Crusader Kings 3. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź Chapter III, przepustki trzeciego roku. W niej, jak już słyszeliśmy wcześniej, znajdziemy dwa duże dodatki, pakiet wydarzeń oraz kosmetyczne DLC zarezerwowane dla tych, którzy sięgną po nią w całości. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że pierwszy duży dodatek zatytułowany Legends of the Dead zadebiutuje na PC już 4 marca. Co wprowadzi?

Crusader Kings 3 Chapter III zapowiedź

Crusader Kings 3: Legends of The Dead – zawartość dodatku

Kolejny dodatek do CK3 wprowadzi do gry dwie nowe mechaniki – Legendy i Plagi. Pierwsza z nich skupia się na bohaterskich czynach lub szerzeniu plotek o nich, które pozwolą umocnić naszą władzę, a odzwierciedleniem tego będzie nowy zasób – Legitimacy (Prawowitość). Wysoki współczynnik będzie rezonował nie tylko na poddanych, ale też innych władców, ułatwiając nam sprawowanie rządów. Lub wręcz przeciwnie.

Jeśli uda nam się odpowiednio rozsławić w świecie, to możemy liczyć na specjalne bonusy, jak dodatkowe decyzje czy legendarne budowle. Równie ważne jest jednak to, że na naszej legendzie mogą żerować nasi spadkobiercy, którzy dzięki pamięci o przodkach podniosą swój status.

Tymczasem Plaga, jak już się pewnie domyślasz, to powrót zagrożenia, które nie uznaje statusu i granic. Do Crusader Kings 3 powracają epidemie, a obok generycznych chorób, które rozprzestrzeni przede wszystkim wojna, będzie Czarna Śmierć. Ta pojawi się w ramach kryzysu globalnego fazy endgame gry, w okolicach 1300 roku w kampanii.

Crusader Kings 3: Chapter III – reszta przepustki

Poza omówionym powyżej dodatkiem dowiedzieliśmy się też o Roads to Power, które rozbuduje niemal wszystkie mechanizmy zabawy. Paradox wprowadzi dwa nowe sposoby rozgrywki, które dalece odbiegają od tych już dostępnych.

Chapter III Roads to Power

Dzięki rozszerzeniu zostaniemy bizantyjskim urzędnikiem, który uczynkami lub podstępem pnie się w imperialnej hierarchii. Z drugiej strony możemy rozpocząć zabawę jako podróżnik, który buduje sławę, przemierzając mapę i wykonując rozmaite zlecenia. W tym aspekcie możemy od razu wcielić się w jakąś słynną postać lub rozpocząć przygody, gdy niefortunnie utracimy swoje ziemie.

Ostatni ze składników przepustki, pakiet zatytułowany Wandering Nobles wprowadza do gry nowe drzewko rozwoju – Wędrowiec. Dzięki niemu poświęcimy się przemierzaniu własnych włości jako Badacz, Wędrowiec lub Podróżnik. Każdy ze stylów ma dedykowane pomniejsze aktywności, a całość urozmaicą wydarzenia, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Tak jak wspomniałem na samym początku, Chapter III oferuje również kosmetyczne DLC Couture of the Capets z upiększeniami inspirowanymi francuskim dworem. Paczka jest już dostępna i zarezerwowana dla tych, którzy zakupią przepustkę w całości. Chapter III wyceniono na Steam na około 205 złotych z 20% rabatem na czas przedsprzedaży.

Więcej DLC i dodatków do Crusader Kings 3 znajdziesz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.