Crusader Kings 3: Fate of Iberia zapowiedziane. Wszystko o nowym DLC do strategii

  • Post category:Zapowiedzi

Paradox Interactive szykuje kolejny pakiet dodatkowej zawartości do swojej średniowiecznej strategii. Po lutowej premierze dodatku Royal Court otrzymaliśmy zapowiedź DLC Crusader Kings 3: Fate of Iberia. Jak sama nazwa wskazuje, teatrem działań będzie Półwysep Iberyjski, czyli arena intensywnych zmagań pomiędzy Chrześcijanami a Muzułmanami. Zanim przejdziemy do zawartości dodatku garść konkretów. Flavor Pack Crusader Kings 3: Fate of Iberia zadebiutuje 31 maja na PC, z niezbyt wygórowaną ceną 25,49 złotych. Co w DLC?

Crusader-Kings-3-Fate-of-Iberia

Zapowiedź Flavor Pack Fate of Iberia do Crusader Kings 3

Najważniejszym elementem pakietu tematycznego w strategii z 2020 roku są Zmagania (The Struggle). Mechanika ekspansji pozwoli rozgrywać wieloetapowe i ciągnące się latami konflikty na półwyspie. W znaczności od podejmowanych przez nas decyzji będziemy wygaszać lub zaogniać starcia w imię większego celu. DLC sprawi, że walka o los Iberii będzie jeszcze bardziej namacalna i mocniej uzależniona od naszych działań.

Twórcy podrasują również aspekt odgrywania ról w Crusader Kings 3. Będą nowe wydarzenia tematyczne, decyzje i lokalne tradycje, zaczerpnięte bezpośrednio z historii regionu. Dodatkowo zwyczajowe pakiety strojów, ubiorów i fryzur zgodne z obowiązującą wówczas modą. DLC to także nowe artefakty, pamiątki i skarby, które trafią do wszystkich graczy, ale najlepiej posłużą posiadaczom dodatku Royal Court. Paradox Interactive wprowadzi do gry nowe modele 3D jednostek, budynków, świeże efekty graficzne i nowe utwory dla ścieżki dźwiękowej.

Fate of Iberia to także i kompletnie nowa przebudowana zakładka startu kampanii dla Półwyspu Iberyjskiego w 867 roku z nowymi bohaterami i ciekawszym tłem historycznym. Zakładka będzie dostępna dla wszystkich w ramach towarzyszącej aktualizacji, ale pełen jej potencjał poznają posiadacze DLC. Na koniec warto wspomnieć, że mechanika Zmagań (The Struggle) będzie dostępna także dla rozgrywek startujących w 1066 roku.

Crusader Kings 3 dostępne jest na PC od września 2020 roku. Gra na dzień debiutu trafiła do katalogu Xbox Game Pass. Niedawno strategia doczekała się specjalnego wydania na konsole PlayStation 5 i Xbox Series.

Źródło: YouTube.