Średniowieczne relacje w Crusader Kings 3. Zapowiedź i data premiery DLC Friends & Foes

  • Post category:Zapowiedzi

Paradox Interactive dosłownie bombarduje nas kolejnymi nowościami. Nie tak dawno informowaliśmy od Lions of the North do Europa Universalis 4 i By Blood Alone do Hearts of Iron 4. Dziś oficjalna zapowiedź Friends & Foes, nowego DLC Event Pack do Crusader Kings 3. Paczka pojawi się na pecetach dokładnie 8 września i chociaż cena jeszcze nie została ogłoszona, to tanio to już było. Nie tak dawno wydawca ogłosił wzrost cen, więc i w tym przypadku raczej nie będzie wyjątku. Co w samym DLC?

Friends & Foes Crusader Kings 3

Zapowiedź Crusader Kings 3: Friends & Foes

Strategia robi kolejny krok w stronę jak najlepszej symulacji średniowiecznego dworu. DLC wprowadzi do zabawy przeszło sto nowych wydarzeń w świecie gry, które odniosą się bezpośrednio do relacji naszego bohatera z otoczeniem. Będą urazy z dawnych lat, przelotne romanse, dożywotnie przyjaźnie i śmiertelni wrogowie. Wszystko podparte nowością, wspomnieniami, które w zależności od wagi wydarzeń, odcisną na psychice króla wyraźne piętno. Friends & Foes rozszerzy ścieżkę dźwiękową gry o kolejne utwory w kilku aranżacjach kulturowych. Twórcy wspomnieli też o nowych mechanikach powiązanych z intrygami, ale na razie nie ma tu jeszcze żadnych szczegółów.

Pewne jest za to, że zapowiedź nowego DLC krótko po komunikacie związanym z podwyżką cen nie wróży paczce świetnych opinii. Już pod załączonym poniżej zwiastunem można zauważyć komentarze dotyczące zasadności dopłacania za wydarzenia w grze. W tym samym czasie inni dziękują, że będą mogli kupić sobie przyjaciół w Crusader Kings 3 za prawdziwe pieniądze. Jednym słowem nie ma mowy o choćby umiarowym przyjęciu.

Crusader Kings 3 jutro świętuje 2 lata od premiery. Gra jak dotąd doczekała się jednego dużego dodatku i dwóch pakietów Immersji – więcej o rozszerzeniach do strategii znajdziesz tutaj.