Crusader Kings 3: Legacy of Persia z datą premiery. Oficjalna zapowiedź i zwiastun DLC

  • Post category:Zapowiedzi

Mamy oficjalną zapowiedź Legacy of Persia, kolejnego pakietu dodatkowej zawartości do CK3. Data premiery, zwiastun i nowości w rozgrywce.

Paradox wreszcie odsłonił karty i zaprezentował nowości, które zamierza wprowadzić do Crusader Kings 3 przy okazji nadchodzącego DLC. Nawet więcej. Szwedzki wydawca od razu wskazał, że data premiery Legacy of Persia przypada na 9 listopada. Paczka, podobnie jak poprzednie, będzie sprzedawana osobno, ale trafi też do nabywców przepustki sezonowej Chapter II. Na końcu wiadomości znajdziesz pierwszy zwiastun DLC, a tymczasem sprawdźmy, dlaczego fani feudalizmu mieliby po niego sięgnąć.

Legacy-of-persia key

Crusader Kings 3: Legacy of Persia – zapowiedź i zawartość DLC

Okazuje się, że tym razem padło na Persię, gdyż jest ona jednym z najpopularniejszych wyborów wśród graczy. Nawet bez szczególnego uwypuklania jej z poziomu ekranu startowego kampanii. Wraz z DLC się to zmieni. Perski region otrzyma specjalną zakładkę, która skupia się na okresie znanym jako Irańskie Intermezzo. Podczas zabawy przeniesiemy się do rozpadającego się Kalifatu Abbasydów, by utrzymać go w całości lub skorzystać na jego słabości. Wszystko to będzie nowym przedmiotem Zmagań, mechaniki, którą Paradox wprowadziło do strategii już przy DLC Fate of Iberia.

Poza specjalną mechaniką w nowym wydaniu szykuje się też istotna przebudowa Klanów. Szczegóły z tym związane mamy poznać w nadchodzących dziennikach deweloperskich, ale fundamentem władzy będzie jedność wśród członków rodziny. Legacy of Persia pochyli się też dużo bardziej nad kulturami irańskimi, a także dopracuje Islam i Zaratusztrianizm.

Możemy spodziewać się nowych budynków, decyzji, ról na dworze, a także specjalnych utworów do ścieżki dźwiękowej, modeli na mapie i dla jednostek.

Przypominamy, że Legacy of Persia wieńczy drugi rozdział wsparcia dla wydanego w 2020 roku Crusader Kings 3. Rozdział, który wedle zapowiedzi twórców, skupiał się przede wszystkim na warstwie symulacyjnej rozgrywki. Nie wiemy jeszcze, czy przepustka sezonu trzeciego dotknie dużo silniej samej strategii, ale osobiście bardzo na to liczę.

Więcej DLC i dodatków do Crusader Kings 3 znajdziesz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.