Crusader Kings 3 – Tours & Tournaments drugim dużym dodatkiem do strategii

  • Post category:Zapowiedzi

Wiemy już, co Paradox Interactive szykuje w nadchodzącym, drugim dużym dodatku do Crusader Kings 3. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami następne rozszerzenie ponownie skupi się na symulacji średniowiecznych realiów. Zapowiedź Tours & Tournaments była jednym z głównych punktów programu podczas dzisiejszego Paradox Announcment Show, ale na konkretną datę premiery musimy jeszcze poczekać. Dodatek ukaże się późną wiosną, by zapoczątkować kolejny sezon wsparcia dla strategii z 2020 roku. Co w środku?

CK3 Tours and Tournaments

Zapowiedź Tours & Tournaments do Crusader Kings 3

Tu tytuł mówi sam za siebie. Dodatek wprowadzi do gry trzy nowe rodzaje aktywności w średniowiecznym świecie. Każda z nich ma na celu jeszcze silniej związać władcę z mapą i jego ziemiami, o czym twórcy wspominali już od dłuższego czasu.

Dobierając ostrożnie świtę, udamy się w podróż po swoim królestwie, by poznać wasali i ich otoczenie. Dla jeszcze większego prestiżu przygotowano turnieje rycerskie, w których będziemy mogli wziąć udział. Na to wszystko pojawią się wielkie śluby. Każda z nowych aktywności to szansa na zawarcie nowych sojuszy lub sfinalizowanie od dawna szytych intryg, aczkolwiek solidnie nadszarpnie też budżet królestwa.

I chociaż niewiele tu miejsca na samą strategię, to dodatkowe aktywności pozwolą też zdobyć specjalne umiejętności i przewagi nad rywalami. Wraz z Tours & Tournaments pojawi się też urząd regenta, który będziemy mogli objąć pod nieobecność seniora. Tu ekipa chwali się ciekawymi rozwiązaniami, włącznie z uzurpowaniem sobie tronu.

Obok tego możemy liczyć na poprawki dla pozostałych aktywności, budynków, rycerzy, wasali i nowe stroje. Wszystko to najpewniej na przełomie maja i czerwca, gdy sezon turniejowy będzie rozkręcał się w najlepsze.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.