Darkest Dungeon 2 z nowościami jeszcze w tym roku. Ujawniono DLC The Binding Blade (aktualizacja)

  • Post category:Zapowiedzi

Kolejny stary znajomy powraca w Darkest Dungeon 2. Zapowiedź pierwszego DLC do gry – The Binding Blade.

Aktualizacja: W nowym wpisie na Steam przedstawiciele Red Hook Studios poinformowali, że DLC The Binding Blade ukaże się 11 grudnia. Cena dodatku oscyluje wokół 40 złotych.

Red Hook Studios dostarczyło wreszcie wieści dotyczące dalszego rozwoju taktycznego RPG Darkest Dungeon 2. Wydana w maju produkcja jeszcze przed końcem roku doczeka się pierwszego pakietu dodatkowej zawartości. Niestety zapowiedź The Binding Blade nie oferuje ani konkretnej daty premiery, ani ceny paczki, ale mamy zajawkę nadchodzących atrakcji. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście powracający do serii Krzyżowiec. Obok niego otrzymamy zupełnie nową klasę oraz dodatkowego wędrownego bossa.

The Binding Blade

Zapowiedź Darkest Dungeon 2: The Binding Blade

Zacznijmy od zupełnej nowości w postaci Fechmistrzyni. Wszechstronna bohaterka sprawdzi się zarówno w ataku, jak i obronie, przebijając się przez gardę i szykując zabójcze riposty. Bohaterka będzie zwinna niczym Arlekin, przeskakując po pozycjach w formacji, by odpowiednio wzmocnić obronę, atak lub skrócić czas odnowienia umiejętności sojuszników.

W drugim narożniku mamy statycznego Krzyżowca, który swoim świętym ogniem rozjaśni front formacji. Na pierwszy rzut oka nie widać zbytniej metamorfozy względem pierwowzoru. Heros wykaże się i w boju, i jako wsparcie dla osłabionej moralnie czy fizycznie drużyny.

Warto wspomnieć, że obie nowe klasy otrzymają pełne wsparcie w mechanizmach rozgrywki. Deweloperzy przygotowali dedykowane bibeloty, przedmioty specjalne oraz w pełni dubbingowaną historię z grywalnymi epizodami.

Na deser Mocarz, czyli nowy wędrowny boss. I tak, to na tę chwilę wszystko, co o nim wiemy. No może za wyjątkiem faktu, że nie raz napsuje nam krwi w kolejnych wyprawach. To więcej niż pewne.

Darkest Dungeon 2 po wczesnym dostępie doczekało się oficjalnej premiery na Steam i Epic Games Store w maju tego roku. Niezależnie od tego, na jakim etapie się bawisz, być może znajdziesz nieco przydatnych informacji w naszym praktycznym poradniku do gry.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.