Kolejna frakcja zmierza do Dune: Spice Wars. House Vernius of Ix zadebiutuje w marcu

  • Post category:Zapowiedzi

Już niebawem jedna z najlepszych ubiegłorocznych strategii – Dune: Spice Wars – otrzyma pierwsze DLC i dużą aktualizację. Shiro Games pokusiło się o zapowiedź House Vernius of Ix, pakietu, który wprowadzi kolejną grywalną frakcję. Tym razem jest to tytułowy wielki ród, powołany do życia w powieściach o Diunie, które wyszły spod pióra Briana Herberta. Pakiet dodatkowej zawartości zadebiutuje dokładnie 7 marca. Tego samego dnia na serwery trafi aktualizacja Heroes of Dune.

Niestety dzisiaj nie znamy zbyt wielu konkretów. Shiro obiecało, że więcej szczegółów dotyczących House Vernius of Ix poda jutro. W sobotę za to dowiemy się znacznie więcej o wspomnianej powyżej aktualizacji. Wtedy też zaktualizujemy wiadomość o najważniejsze nowinki.

House Vernius of Ix

Dune: Spice Wars – House Vernius of Ix – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Jak na razie wiemy, że Ród Vernius z Ix to liderzy najnowocześniejszych technologii w Imperium. Na czele frakcji stoi hrabia Rhombur Vernius, który ucierpiał w zamachu i musiał posiłkować się zaawansowanymi częściami zamiennymi. Z informacji dostępnych na Steam wiemy też, że podczas zabawy rodem nie będziemy skupiać się na pozyskiwaniu wody, a fundamentem podbojów będzie sieć węzłów neuronowych. Znacznie istotniejsza będzie też walka o wysoką pozycję i wynikające z niej przywileje w Landsraadzie.

Jak wcześniej wspomniałem, Vernius of Ix nie istniało w pracach autorstwa Franka Herberta. Technologicznie ukierunkowaną frakcję do świata cyklu wprowadził jego najstarszy syn, Brian. Ród pojawia się m.in. w pierwszym tomie Preludium do Diuny, poświęconego Atrydom.

Heroes of Dune – szczegóły aktualizacji

Ogłoszona jeszcze na etapie wczesnego dostępu aktualizacja długo ustępowała miejsca znacznie potrzebniejszym i pożądanym poprawkom. Jednak już niedługo Heroes of Dune trafi na serwery, by zredefiniować walkę i politykę w grze. Z informacji ujawnionych przez Shiro Games wynika, że łatka wyciągnie część doradców na pole bitwy:

  • Atrydzi – Duncan Idaho i Gurney Halleck
  • Harkonnenowie – Glossu Rabban i Iakin Nefud
  • Przemytnicy – Drisq i Bannerjee
  • Fremeni – Chani Kynes i Otheym
  • Corrinowie – Aramsham i Wensicia Corrino
  • Ecaz – Ilesa Ecaz i Whitmore Bludd

Każda z postaci została przebudowana w sposób, który znacząco zwiększy jej potencjał bojowy i wpłynie na armię. Wszystkich bohaterów wyposażono w efekt globalny, działania na mniejszym zasięgu oraz specjalną zdolność aktywną.

Równocześnie twórcy przebudowali system walki tak, by każda jednostka miała swoje miejsce i zadanie w oddziałach. Od teraz większe znaczenie będzie mieć również odpowiednie pozycjonowanie i szyk, a nie mikrozarządzanie w czasie potyczki. Wyposażenie będzie bardziej zróżnicowane, unikalne i stworzone do eksperymentów.

Oczywiście wszystkie w wymienionych wcześniej postaci pełniły wcześniej funkcje doradców frakcji. Shiro nie zamierza okrajać naszych opcji w tym zakresie, dlatego wraz z wyprowadzeniem bohaterów z rady, wrzuciło do niej po dwóch nowych bohaterów dla każdego ze stronnictw. Łącznie, wraz z omówionym tu rodem Vernius of Ix, w Dune: Spice Wars będzie 50 postaci z literackim zapleczem.

Dune: Spice Wars rozpoczęło wczesny dostęp wiosną 2022 roku. Przy wyraźnie ciepłym przyjęciu Shiro Games rozwijało hybrydę RTS-a z 4X aż do debiutu we wrześniu minionego roku. Gra może pochwalić się choćby statuetką dla najlepszej strategii 2023 roku, którą otrzymała na 27. corocznej gali nagród DICE. Więcej o grze dowiesz się z naszej recenzji wczesnego dostępu, a jeśli przymierzasz się do zabawy, to zajrzyj też do praktycznego poradnika do Dune: Spice Wars.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.