Empire of the Ants powraca. Zapowiedź strategii na Unreal Engine 5

  • Post category:Zapowiedzi

Microids postanowiło po przeszło 20 latach wskrzesić strategię bazującą na powieściach Mrówki Bernarda Werbera. Firma przygotowała oficjalną zapowiedź Empire of the Ants, które powróci na PC i konsole w 2024 roku przy wsparciu Unreal Engine 5. Na tę chwilę otrzymaliśmy jedynie kilka screenów z wczesnej wersji i ogólny zarys rozgrywki. Już po zrzutach ekranu widać, że będzie to nietypowa strategia, a odpowiedzialne za projekt studio Tower Five zamierza przygotować pełnoprawnego trójwymiarowego RTS-a.

Zapowiedź Empire of the Ants

Zapowiedź Empire of the Ants

Zanim przejdziemy do konkretów kilka słów o pierwowzorze. Empire of the Ants oryginalnie ukazało się na pecetach jeszcze w 2001 roku, a grę wyprodukowało znane z Disciples i Jagged Alliance studio Strategy First. Tytuł raczej nie zapadł w pamięć, przynajmniej moją, ale sądząc po materiałach na YouTube, jest grupa osób, które wspominają markę. Całość jest wystarczająco nietypowa, żeby odpowiednio się wyróżnić spośród pozostałych przedstawicieli gatunku, więc będziemy śledzić rozwój wydarzeń.

W Empire of the Ants wcielimy się, a jakże, w mrówkę. I to nie byle jaką, bo zbawcę całego gatunku. Ten wyrusza w podróż, podczas której zapewni swoim pobratymcom przetrwanie. Rozgrywka połączy eksplorację z perspektywy trzeciej osoby z taktycznymi i strategicznymi potyczkami z przeciwnikami.

Twórcy obiecują fotorealistyczne krajobrazy podrasowane dzięki możliwościom silnika graficznego Unreal Engine 5. Gra zaoferuje progresywny poziom trudności, narrację opartą na porach roku i otoczenie, którego zmiany zostaną zsynchronizowane z cyklem dobowym. Brzmi intrygująco, czekamy na gameplay.

Empire of the Ants screen

Sprawdź pozostałe zapowiedzi.