Europa Universalis 4: Domination zapowiedziane. Rewizja największych nacji

  • Post category:Zapowiedzi

Na dzisiejszym pokazie nowości od Paradox poznaliśmy też pretekst, pod którym studio od dłuższego czasu dzieliło się nowościami dla wybranych nacji. Zapowiedź dodatku Domination do Europa Universalis 4 uświetniono klimatycznym zwiastunem, na którym zabrakło jednak najważniejszego. Daty premiery.

Ta „może nadejść w każdej chwili”, więc nie powinniśmy długo czekać. Sam dodatek to ukłon w kierunku wszystkich, którzy bawili się z Europa Universalis 4 przez niespełna dekadę. Twórcy postanowili odświeżyć najpopularniejsze nacje, by dać drugą młodość im, a nam powód do kolejnych setek godzin rozgrywki. Na kogo padło?

Domination Europa Universalis 4

Zapowiedź Europa Universalis 4: Domination – zawartość dodatku

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez deweloperów aż siedem najpopularniejszych nacji może liczyć na nowe drzewka misji, reformy, wydarzenia i urozmaicenia w rozgrywce. Na liście znalazły się: Imperium Osmańskie, Chiny, Japonia, Rosja, Hiszpania, Francja i Wielka Brytania. Obok nich już na mniejszą skalę przebudowano także Portugalię, Koreę i Prusy. Jednym słowem szykuje się sporo powodów, by powrócić do Europa Universalis 4 w tym roku. 

Nowości i nowinki pojawią się też w innych obszarach. Paradox uzupełnił kroniki o nowe szczegóły historyczne, dodał szereg jednostek dla wspomnianych mocarstw i masę nowych grafik. W tle zagrają też nowe utwory dla ścieżki dźwiękowej w klimatach tureckim, francuskim i chińskim.

Możemy przypuszczać, że przy okazji dodatku podstawka doczeka się nowej aktualizacji, która, chociaż częściowo odzwierciedli nowe porządki. W tym roku przypada 10 rocznica debiutu Europa Universalis 4, więc to doskonały moment, by domknąć rozwój tytułu i wspomnieć o kontynuacji. Czy tak się stanie, przekonamy się w nadchodzących miesiącach, a tymczasem wypatrujemy premiery Domination.

Poprzednim rozszerzeniem do rzeczonej strategii było wrześniowe Lions of the North, które skupiło się na naszym regionie.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.