Zapowiedź King of Kings. Nowe DLC do Europa Universalis 4 rozbuduje Persję

  • Post category:Zapowiedzi

Kolejne potęgi z solidną paczką nowości w strategii Paradox Interactive. Zapowiedź DLC Immersion Pack King of Kings do Europa Universalis 4.

King of Kings EU4

Paradox zakończył już świętowanie 10. rocznicy premiery strategii Europa Universalis 4 i powrócił z ważnymi wieściami. Na forum marki pojawił się nowy dziennik dewelopera a z nim zapowiedź King of Kings, nowego DLC Immersion Pack do strategii. Konkretów póki co mamy jak na lekarstwo – nie ma też przybliżonej daty premiery. Wiemy jedynie, że pakiet skupi się na Bliskim Wschodzie, który aż prosił się o nowości po premierze dodatku Domination.

Możemy spodziewać się nowej zawartości, która rozszerzy Persję, sułtanat mameluków oraz Cesarstwo Bizantyjskie. Szwedzi deklarują setki nowych misji, wydarzeń, wyjątkowe zdolności i cechy dla mocarstw oraz… zwyczajową aktualizację.

EU4 z aktualizacją 1.36

To właśnie jej, aktualizacji Europa Universalis 4 oznaczonej numerem 1.36 twórcy poświęcili tym razem więcej uwagi. Dzięki temu wiemy, że nowe drzewko misji Persji nie tylko lepiej odzwierciedli kontekst historyczny, ale też rozkład poszczególnych wyznań w regionie. Będzie też dużo bardziej wymagające.

Punktem wyjścia będzie Ardabil, które pragnie zjednoczyć region, a następnie realizacja zadań dla samej Persji. Twórcy zadeklarowali, że dedykowane jej drzewko misji będzie drugim co do wielkości w aktualizacji 1.36. Łącznie na graczy czekać będzie 51 zadań. Największe będzie inne, liczące 55 misji drzewko, ale nie wiemy jeszcze, komu przypadnie ten zaszczyt. Wracając do Persji, to jej zwyczaje nieco zmodyfikowano, by przybliżyć ją do sąsiadów z Imperium Osmańskiego i Państwa Wielkich Mongołów.

Kolejne informacje dotyczące zarówno DLC King of Kings, jak i aktualizacji 1.36 powinny pojawić się w najbliższych tygodniach.

Strategia Europa Universalis 4 dostępna jest wyłącznie na PC. Gra doczekała się już kilkudziesięciu DLC i dodatków, które entuzjaści tytułu mogą zdecydować się na Expansion Subscription. Jednocześnie przypominamy, że przy okazji niedawnego jubileuszu Paradox wydało darmowe DLC do gry z 10 nowymi utworami do ścieżki dźwiękowej.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Paradox.