Nadchodzi Europa Universalis 4: Lions of the North. Polska w nowym dodatku

  • Post category:Zapowiedzi

Już od kilku miesięcy Paradox Interactive wyraźnie sugerowało, że Europa Universalis 4 doczeka się DLC z Polską w roli głównej. Dziś wydawca postanowił pójść na całość. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź Immersion Pack Lions of the North do EU4. Dodatek wycelowany w najbardziej interesujący nas region otrzymał zwiastun i masę konkretów, także z terminem debiutu. Data premiery Lions of the North przypada na 13 września. Cenę pakietu wyznaczono na poziomie niemal 15 dolarów, czyli około 70 złotych.

Europa Universalis 4 Lions of the North

Zapowiedź Europa Universalis 4: Lions of the North

Przy okazji dodatku w leciwej już strategii pojawią się przebudowane drzewka celów narodowych dla Polski i Litwy oraz Krzyżaków, a także Duńczyków, Szwedów i Norwegów. Jednocześnie rozgałęzienia dla poszczególnych misji będą znacznie rozszerzone, by podejmowane przez nas działania zaowocowały ciekawymi opcjami w przyszłości. Dodatkowo wybrane nacje wykorzystają dodatkowe reformy i specyficzne formy ustroju, by jeszcze skuteczniej osiągać założone cele. Obok wielkich przemian na drzewkach misji znalazło się miejsce na kilka pomniejszych, które obejmują potężny Gdańsk, wolną Finlandię, zjednoczoną Skandynawię i króla piratów z Gotlandii.

Dodatek Lions of the North to też nowe jednostki. Tu zapewne ucieszy wszystkich obecność Husarii, która rozniesie szeregi szwedzkiej piechoty. Na dokładkę 35 nowych sprite’ów dla jednostek i sześć bonusowych utworów do ścieżki dźwiękowej.

Przy okazji zapowiedzi nie mogło zabraknąć też deklaracji darmowej aktualizacji podstawki, która tego samego dnia wyląduje na serwerach. Do tematu powrócimy niebawem. Więcej o planach rozwoju Europa Universalis 4 na 2022 roku dowiesz się tutaj.