Inwazja Inków na Europę w nowym dodatku do EU4. Zapowiedź i data premiery Winds of Change

  • Post category:Zapowiedzi

Nawet jeśli Europa Universalis 4 ma prawie 11 lat na karku, a Paradox niemal bezpośrednio prezentuje Europa Universalis 5, to strategia wciąż otrzymuje dodatki. I to spore. Po kilku obszernych zajawkach szwedzki wydawca pokusił się o oficjalną zapowiedź Winds of Change. Nowe rozszerzenie do EU4 zadebiutuje już 8 maja, otwierając wiele nieoczywistych ścieżek przed fanami tytułu. Cena dodatku nie odbiega od wcześniej ustalonego standardu i wynosi na Steam 91,99 PLN. Co w zamian?

Zapowiedź Winds of Change EU4

Zapowiedź i zawartość Europa Universalis 4: Winds of Change

Jak wynikało z poprzedzających zapowiedź dzienników deweloperskich, rzeczone rozszerzenie koncentruje się na trzech regionach świata. Te uległy niebywałym przemianom w przededniu epoki nowożytnej, czego skutki w świecie alternatywnych scenariuszy, mogą być dosyć zaskakujące. Winds of Change zabierze nas do Europy, Ameryk oraz Azji Środkowej. Dodatek oferuje nową zawartość dla dwudziestu państw, zakładając m.in. inwazję Azteków na terytorium Europy.

Twórcy chwalą się setkami nowych misji, wyszczególniając przy okazji szereg nowinek, z których skorzystają m.in. Inkowie, Aztekowie i Majowie. Europa doczeka się rozbudowy dla Holandii, Wenecji, Austrii, Węgier, Czech, Niemiec i Włoch. Deweloperzy poświęcili także sporo uwagi koczowniczym ludom Mongolii i rosnącym na znaczeniu krajom Persji.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Paradox Tinto postanowiło dorzucić więcej mięska dla popularnych krajów, które pominięto przy okazji ubiegłorocznego rozszerzenia Domination. Czy będzie to ostatni dodatek do EU4? Trudno jeszcze orzec, ale pewne jest, że zarówno omawiane tu rozszerzenie, jak i wszystkie poprzednie możesz testować dzięki Expansion Subsription za 36,99 złotych miesięcznie.

Europa Universalis 4 zadebiutowało w 2013 roku wyłącznie na PC. Wielka strategia dostępna jest na Steam, GOG, Epic Games i Microsoft Store.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.