Factorio zabierze nas w kosmos. Dodatek Space Age oficjalnie zapowiedziany

  • Post category:Zapowiedzi

Nadeszła długo wyczekiwana zapowiedź Space Age, czyli dodatku do fenomenalnego Factorio. Mamy pierwsze szczegóły i obietnicę kolejnych.

Factorio Space Age

Wube Software wreszcie odtajniło szczegóły z dawna obiecywanego rozszerzenia do strategii Factorio. Najnowszy dziennik deweloperski to właściwie zapowiedź Space Age, kosmicznego dodatku, którego akcja rozpocznie się tam, gdzie kończy podstawka. Ekipa podzieliła się pierwszymi szczegółami oraz wspomniała o planowanej aktualizacji gry z numerem 2.0. Niestety na oficjalną datę premiery Factorio: Space Age musimy jeszcze poczekać. Są jednak dwie dobre wiadomości.

Pierwsza jest taka, że rozszerzenie jest grywalne od początku do końca już od roku, więc premiera odbędzie się nie dalej jak za rok. Druga, że Wube nie zamierza już dłużej ukrywać zawartości dodatku i będzie regularnie przybliżać nowe mechaniki w nadchodzących wpisach. Co wiemy po samej zapowiedzi?

Factorio: Space Age – pierwsze szczegóły dodatku

Twórcy postanowili nieco zmodyfikować końcówkę podstawowej gry. Wprowadzeniem do dodatku będzie skonstruowanie w Factorio nie jednej, a wielu większych rakiet. Wszystko po to, by z ich pomocą skonstruować specjalną platformę na orbicie. Ta będzie pracować na możliwość kontynuowania kosmicznej podróży, a naszym celem będą cztery nowe planety.

Wube podkreśla, że postawiło na predefiniowane planety, by lepiej zaakcentować nasze postępu w dodatku. Każda z nich zaoferuje dodatkowe surowce, technologie i cele wojskowe. Możemy oczekiwać także zróżnicowanych biomów, specjalnych mechanik i wyzwań. Kolejność eksploracji to już kwestia przyjętej strategii w przygotowaniu do finalnego zadania.

Dodatek do Factorio

Warto jednak podkreślić też fakt, że Factorio z dodatkiem Space Age wpływa nieco na rozgrywkę w podstawce. Niektóre narzędzia i technologie, które można było zdobyć przed ukończeniem strategii, teraz będą zarezerwowane tylko dla dodatku. Deweloperzy przekonują, że pozwoliło to zachować lepszą równowagę rozgrywki i polecają nową sesję dla zabawy z dodatkiem.

Factorio z aktualizacją 2.0

Wube Software przypomina też, że przy okazji Space Age gracze doczekają się wielu nowości, nawet jeśli nie kupią dodatku. Szykują się m.in. usprawnienia zarządzania pociągami, schematów budynków czy poprawki dla robotów.

Ekipa nie przeoczyła faktu, iż tematyka rozszerzenia doskonale pokrywa się z jednym z popularniejszych modów do gry – Space Exploration. W dzienniku pojawia się twórca modyfikacji, Earendel, który – jak się okazuje – pracował też nad samym dodatkiem i wskazuje istotne różnice. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.