Polityka, religia i wojna. Field of Glory: Kingdoms zapowiedziane

  • Post category:Zapowiedzi

Podczas tegorocznej edycji imprezy Home of Wargamers firma Slitherine zaprezentowała kolejną strategię od studia AGEod. Oficjalna zapowiedź Field of Glory: Kingdoms nadeszła z garścią szczegółów dotyczących gry i załączonym poniżej zwiastunem. Turowa strategia przeniesie nas do 1054 roku, gdzie weźmiemy udział w dwóch stuleciach podbojów i walk o wpływy w Europie i basenie Morza Śródziemnego. Gra nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, a jej testy beta rozpoczną się wczesną jesienią. Co wiemy o nowym Field of Glory? Jak nowa gra ma się do wydanego w 2019 roku Empires?

Field of Glory Kingdoms

Zapowiedź Field of Glory: Kingdoms

Jak ujawnił Senior Producer w AGEod, Neil McKenna prace nad Kingdoms rozpoczęły się na krótko po DLC do Field of Glory: Empires. Twórcy pracowali w ciszy, analizując opinie o swojej wcześniejszej grze i podciągając rozgrywkę pod realia średniowiecza.

Na pierwszy plan wysuwa się imponująca liczba frakcji, które wynikają z podziałów, którymi żyła ówczesna Europa. W Field of Glory: Kingdoms pojawi się około 400 frakcji, a dużo większe znaczenie dla rozgrywki będzie miała religia. Za głosami graczy Kingdoms otrzyma poprawiony system handlu i zarządzania budynkami. Będzie też więcej kampanii, podczas których zdecydujemy, czy postawimy na podboje terytorialne, czy autorytet władcy.

Producent zapewnił, że Field of Glory: Kingdoms nie jest zwyczajną kalką Empires pod realia średniowiecza. Wiele mechanik rozgrywki poprawiono, rozbudowano lub zmieniono. Znaczne poprawki mamy zobaczyć także w oprawie wizualnej strategii. Podczas pokazu pojawiło się kilka screenów, ale twórca podkreślił, że przed AGEod jeszcze sporo pracy.

Field of Glory Kingdoms screen

Tymczasem strona gry na Steam informuje też, że Field of Glory: Kingdoms pozwoli nam eksportować bitwy do Field of Glory 2, a potem wczytać wynik bitwy z powrotem do nadchodzącej strategii. Nowa turowa strategia to także zmagania w jednym z największych asynchronicznych trybów sieciowych.

Czekamy do jesieni i wypatrujemy kolejny konkretów. Więcej zapowiedzi z Home of Wargamers 2022 w nadchodzących dniach na strategniedzielny.pl.

Źródło: Steam, YouTube.