Odbuduj zniszczony przez zmiany klimatyczne świat we Floodland. Zapowiedź i data premiery

  • Post category:Zapowiedzi

Polskie Vile Monarch pojawiło się na tegorocznych targach Gamescom w Kolonii z niespodzianką dla fanów gatunku. Otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź Floodland, survival city-buildera w realiach postapokalipsy. Jednocześnie okazało się, że na premierę nie będziemy szczególnie długo czekać. Data premiery Floodland przypada na 15 listopada. Zobacz załączony poniżej zwiastun.

Floodland

Floodland – zapowiedź i data premiery na PC Steam

Akcja tytułu przeniesie nas w przyszłość, gdzie zmiany klimatyczne doprowadziły do degeneracji znanego nam świata i cywilizacji. Wcielamy się w przywódcę grupki ocalałych, która buduje bezpieczny przyczółek i próbuje odnaleźć się w trudnych realiach. Podczas rozgrywki zbierzemy zasoby, opracujemy na nowo znane niegdyś technologie i spróbujemy odbudować społeczeństwo, łącząc poszczególne klany. Floodland stawia na rozwój, zdobycze technologiczne i obejmujące wiele aspektów życia społecznego prawa. Wszystko to, by ludzkość podniosła się po kataklizmie.

Standardową pętlę rozrywki urozmaicą wydarzenia w świecie, czekające na nas wyzwania i odmienne cele, które mogą przyświecać naszym podopiecznym. Widać tu wyraźnie wpływy Frostpunka, ale na pewno twórcy przygotowali wiele niespodzianek i ciekawostek. O trybach zabawy na razie cisza, poza wzmianką o losowym generowaniu mapy i warunków dla każdej rozgrywki, co zagwarantuje nieskończoną regrywalność.

O Floodland na pewno niebawem usłyszymy nieco więcej, gdyż twórcy zadeklarowali, że będą publikować regularne dzienniki deweloperskie. Śledź rozwój tytułu razem z nami.