Nadchodzi Kaiserpunk, hybryda city buildera i grand strategy w realiach alternatywnego XX wieku

  • Post category:Zapowiedzi

Overseer Games przygotowało zapowiedź ambitnej strategii Kaiserpunk na PC. Pierwszy zwiastun i kluczowe mechaniki.

Ekipa odpowiedzialna za ciepło przyjęty city builder Patron ujawniła swój najnowszy projekt. Tym razem chorwackie Overseer Games zabierze nas do alternatywnej rzeczywistości, w której traktat wersalski nigdy nie miał miejsca. Kaiserpunk zmierza wyłącznie na PC z datą premiery wyznaczoną na 2024 rok. Konkretnych terminów jak na razie nie mamy, ale za to deweloperzy nieco szerzej omówili pięć filarów, na których opiera się rozgrywka.

Kaiserpunk key art

Kaiserpunk – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Nowa strategia twórców Patron to hybryda city-buildera i grand strategy game. Naszym zadaniem będzie sukcesywne powiększanie swojej strefy wpływów na mapie Europy, by miasto-państwo uczynić światowym mocarstwem. To jednak tylko pierwsza strona medalu, bo drugą, znacznie bardziej rozbudowaną płaszczyzną będzie budowa miast.

Wedle deklaracji twórców w Kaiserpunk znajdziemy nawet 100 różnych zasobów, które przetworzymy w rozbudowanej sieci fabryk. Pozyskane produkty rozdysponujemy wedle własnego upodobania, by jednocześnie wspierać wysiłki wojenne i dbać o zadowolenie naszych podopiecznych. Z punktu startowego droga powiedzie nas do kolejnych 100 prowincji, które możemy zająć i rozbudować, by jak najlepiej wykorzystać ich potencjał. Wszystko to z domieszką walk z oponentami na lądzie, powietrzu i wodzie.

Kaiserpunk mechaniki

Całość uzupełniają istotne dla dalszego przebiegu kampanii wybory. Kaiserpunk zareaguje odpowiednio zarówno na to, co zdecydujemy, jak i kiedy to nastąpi. W oparciu na nasze działania strategia nakreśli stale rozwijającą się fabułę kampanii. Jednocześnie studio przypomina, że przekazana nam władza nie jest niekwestionowana, a kiepskie decyzje bardzo szybko mogą zrzucić nas ze stołka.

Podsumowując, mamy tu produkcję, która sporo zaczerpnęła z gier Paradox Interactive, ale na pierwszym miejscu stawia budowę, produkcję i logistykę na dedykowanych mapach regionów. Pierwsze screeny wyglądają jeszcze nieco surowo, ale będziemy śledzić kolejne komunikaty twórców i drogę strategii do komercyjnego debiutu.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.