Demoniczni legioniści szturmują Avalon. Dodatek do King Arthur: Knight’s Tale zapowiedziany

  • Post category:Zapowiedzi

Mamy oficjalną zapowiedź i klimatyczny zwiastun Legion IX, dodatku do udanego taktycznego RPG King Arthur: Knight’s Tale.

NeocoreGames wreszcie powróciło do wątku nadchodzącego rozszerzenia do ciepło przyjętego King Arthur: Knight’s Tale. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź Legion IX, dodatku do taktycznego RPG, w którym poznamy historię tytułowej jednostki. Na razie otrzymaliśmy klimatyczny zwiastun i obietnicę premiery na początku 2024 roku. Rzeczony filmik znajdziesz na końcu wiadomości.

Legion IX

Zapowiedź King Arthur: Legion IX – pierwsze szczegóły

Według informacji przekazanych przez twórców dodatek pozwoli nam na zabawę z perspektywy rzymskiej jednostki. Demoniczni legioniści przypuszczą atak na Avalon, ale póki co nie wiemy wiele więcej. Więcej informacji dostarczają karty historii. Te wskazują, że Legion IX po udanej kampanii na półwyspie Iberyjskim zyskał przydomek Hispana, a później udał się do Brytanii. Tam poniósł solidne straty w walkach z Celtami pod dowództwem Boudiki. W tym miejscu powstała niewyjaśniona luka w dziejach jednostki i chociaż przewijała się ona w różnych źródłach, to administracja Marka Aureliusza nie ujęła jej w swoich spisach.

Legion IX to nie jedyna nowość, jaką fanom arturiańskich legend szykuje NeocoreGames. Twórcy zapowiedzieli już kolejny darmowy sezon misji, który zadebiutuje w grze dokładnie 2 grudnia wraz z obszerną aktualizacją. Jednocześnie wiemy też, że już 22 lutego King Arthur: Knight’s Tales po długim oczekiwaniu ukaże się również na PlayStation 5 i Xbox Series. Pewnie w podobnym terminie doczekamy się także omawianego tu dodatku.

Taktyczne RPG zadebiutowało w kwietniu minionego roku na PC. Więcej o grze dowiesz się z naszej recenzji, a jeśli szukasz wsparcia w rozgrywce, to koniecznie zerknij do naszego praktycznego poradnika do King Arthur: Knight’s Tales.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.