Paradox ma swoje Civilization. Zapowiedź i pierwsze szczegóły gry Millennia

  • Post category:Zapowiedzi

Paradox oficjalnie zaprezentował nową grę w swoim portfolio. Zapowiedź strategii 4X Millennia na PC Steam.

Znamy już najnowszą markę w katalogu Paradox Interactive. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami wydawca pokusił się o oficjalną prezentację. Tak poznaliśmy Millennia, historyczną strategię 4X, w której pokierujemy losami ludzkości na przestrzeni 10 tysięcy lat. Tym samym potwierdzają się wcześniejsze domysły i spekulacje, iż Szwedzi chcą rzucić wyzwanie serii Civilization. Co wiemy o strategii?

Millennia zapowiedź

Millennia – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Na pewno, że Paradox postawiło na podobną formułę co cykl sygnowany nazwiskiem Sida Meiera. Produkcja szczyci się pierwszymi screenami z mapą podzieloną na heksagonalne pola, które wypełnimy miastami i ich dzielnicami. Rozgrywka będzie podzielona na tury, a rytm kampanii wyznaczać będzie dziesięć kolejno następujących po sobie epok. Millennia pozwoli stworzyć własne państwo, a następnie rozwijać je od czasów pierwszych osad aż po przyszłość alternatywną.

To ostatnie ma bardzo wyraźnie odróżnić omawianą tu strategię od innych gier w tej formule. Wygląda na to, że chociaż Millennia zaczyna w mocno historycznych realiach, to końcowe etapy zabiorą nas do jednego z „wariantów przyszłości”. Tam obowiązywać będą nowe reguły, prym wieść nowe technologie, a na polach bitew zmierzą się specjalne jednostki. Brzmi ciekawie, i już nadstawiam ucha na kolejnie wieści na ten temat.

Millennia screenshot

Poza wspomnianym mamy tu w dużej mierze znane zasady. Ustanowimy państwo, nadamy mu własny charakter, pochylimy się nad każdym aspektem jego działania i doprowadzimy do zwycięstwa. Istotne z pewnością będą niuanse, więc mamy nadzieję, że Paradox podzieli się nimi w najbliższym czasie.

Millennia zmierza na PC za pośrednictwem Steam. Data premiery sugeruje, że odbędzie się ona „wkrótce”. Co ważne, nad Millennia nie pracuje żaden z wewnętrznych zespołów Paradox Development, a C Prompt Games. Co ciekawe, na czele debiutującego studia stoją twórcy takich hitów jak Age of Mythology, Age of Empires 2, WarCraft i StarCraft.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.