Odbuduj świat w postapokaliptycznym New Cycle. Zapowiedź i zwiastun city buildera

  • Post category:Zapowiedzi

Czerwcowe pokazy okazały się też świetną okazją dla zaprezentowania nowej strategii w portfolio Daedalic Entertanment. Do sieci trafiła oficjalna zapowiedź New Cycle, postapokaliptycznego city buildera na PC. Projekt debiutującego Core Engage przenosi nas w niedaleką przyszłość, gdy ludzkość nieomal unicestwił rozbłysk słoneczny. Naszym zadaniem jest odbudowa cywilizacji i odpowiednie zagospodarowanie, zdatnych do życia terenów.

Zapowiedź New Cycle

Strategia jeszcze w tym roku ukaże się na Steam w ramach wczesnego dostępu. Do tego czasu zainteresowani mogą sprawdzić demko, które zostanie rozbudowane na letni Steam Next Fest. Co wiemy o New Cycle?

Zapowiedź New Cycle – rozgrywka i zwiastun strategii

Podczas zabawy przeniesiemy się na północną półkulę, którą niszczycielskie działanie słońca wyraźnie oszczędziło. Zdziesiątkowana i rozbita ludzkość powróciła do plemiennych obyczajów, izolując się w pomniejszych wioskach i przedkładając własne interesy, ponad potrzeby sąsiadów. W New Cycle staniemy na czele jednej z takich społeczności. Dzięki zbieraniu zasobów, negocjacjom z sąsiadami i dbaniu o podopiecznych rozbudujemy wioskę w potężną metropolię.

New Cycle screenshot

I wszystko byłoby wspaniale gdyby nie fakt, że oberwała nie tylko ludzkość, ale i sama Ziemia. Tym samym obok codziennych wyzwań czekają nas przygotowania do cyklicznych kataklizmów, które nie pozwolą na sielską industrializację okolicy. Produkcja z pewnością co nieco uszczknęła z dorobku polskiego Frostpunka, ale po sukcesie strategii taki bieg wydarzeń był nieunikniony.

Demko New Cycle możesz sprawdzić już teraz na Steam, a w najbliższy poniedziałek – 19 czerwca – oczekuj dodatkowej zawartości. Samo Steam Next Fest potrwa do 26 czerwca, ale na razie nie wiadomo, czy po tym terminie ekipa zdejmie demko z serwerów.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.