Old World otrzyma własne Royal Court. Zapowiedź i data premiery DLC Behind the Throne

  • Post category:Zapowiedzi

Autorska strategia głównego projektanta Sid Meier’s Civilization 4 wkrótce otrzyma kolejne, piąte już DLC. Częścią wczorajszego pokazu Triple-I Initiative była zapowiedź Behind the Throne, pakietu dodatkowej zawartości Old World. Strategia 4X doczeka się nowości dokładnie 28 maja, a najważniejsze z nich zaprezentowano na poniższym zwiastunie. Trudno przy tym oprzeć się wrażeniu, że Mohawk Games podpatrzyło co nieco z Crusader Kings 3. Dlaczego?

Old World Behind the Throne

Zapowiedź i zawartość Old World: Behind the Throne

Rzeczony pakiet skupia się przede wszystkim na płaszczyźnie symulacyjnej, która jest domeną długofalowego rozwoju CK3. DLC wprowadzi ponad 350 nowych wydarzeń odwołujących się do osobistych ambicji i dworskiej polityki. Te znajdą ucieleśnienie w działaniach dworzan i będą korespondować z nowym zestawem cech, którymi gra zaszufladkuje bohaterów.

Behind the Throne to także sześć nowych postaci historycznych, które możemy do siebie zrazić lub się z nimi zaprzyjaźnić. Na dokładkę tytuł otrzyma nowe budynki dla rozwoju strategicznego i szereg dodatkowych grafik dla postaci i wydarzeń. Wszystko to w ramach pojedynczego pakietu, który wyląduje na serwerach przed końcem maja.

Old World opuściło wczesny dostęp z pełnoprawną wersją 1.0 w lipcu 2021 roku. Ambitna strategia na tę chwilę wciąż jest jedną z najlepszych alternatyw dla szukających odmiany po tysiącach godzin w Civilization. Obok obszernej podstawki zainteresowani mogą sięgnąć też po cztery wydane wcześniej DLC – Heroes of the Aegean, The Sacred and The Profane, Pharaohs of the Nile oraz Wonders and Dynasties.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.