Nowy wymiar więziennictwa. Prison Architect 2 zadebiutuje tej wiosny

  • Post category:Zapowiedzi

Szykuje się prawdziwa rewolucja w więziennictwie. W mijającym już tygodniu Paradox rzuciło nieco światła na kolejną grę w swoim katalogu. Sieć obiegła oficjalna zapowiedź Prison Architect 2, ambitnej kontynuacji wydanej w 2015 roku penitencjarnej strategii. Poza załączonym na końcu wiadomości zwiastunem jest też data premiery wyznaczona na 26 marca. Gra ukaże się równocześnie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. Sugerowana cena tytułu no na tę chwilę niespełna 40 euro, czyli około 160 złotych.

Co wiemy o samej grze?

Prison Architect 2 key

Zapowiedź Prison Architect 2 – strategia w trzech wymiarach

Podczas prac nad sequelem deweloperzy z Double Eleven przychylili się do jednej z najczęściej słyszanych próśb. Prison Architect 2 zaoferuje więc grafikę w trzech wymiarach, czym doda kolejną warstwę dla mechanik rozgrywki. Twórcy obiecują więcej kontroli nad każdym aspektem zakładów niż kiedykolwiek wcześniej. To od nas zależeć będzie, jak spożytkujemy dostępny budżet; jak duży nacisk położymy na resocjalizację naszych podopiecznych; i jak sprawować się będą pracownicy więzienia.

Jednocześnie wszystko to nie tylko po to, by co miesiąc opłacić rachunki. Ekipa podkreśla, że każdy nasz wybór będzie miał szczególne znaczenie, a więźniowie je chętnie odzwierciedlą poprzez zamieszki lub próby ucieczki.

Ciekawe, czy długo wyczekiwane więzienia w 3D przypadną do gustu tym, którzy najentuzjastyczniej się ich domagali. Nie bez znaczenia będzie też to, ile z rozwiązań zaprojektowanych dla oryginału skończy w premierowej wersji kontynuacji. Wszystkiego jednak dowiemy się zapewne w kolejnych komunikatach, których już teraz wyczekujemy.

Prison Architect 2 z pewnością wskoczy na naszą listę najważniejszych tegorocznych premier. Pozostałe strategie 2024 roku znajdziesz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.