Spełnij Amerykański sen w Rise of Industry 2. Zapowiedź i pierwsze spojrzenie na strategię

  • Post category:Zapowiedzi

Kasedo Games ogłosiło następny projekt w swoim portfolio. Na kanałach wydawcy pojawiła się oficjalna zapowiedź Rise of Industry 2, czyli kontynuacji ciepło przyjętej strategii ekonomicznej z 2019 roku. Nie mamy jeszcze przybliżonej daty premiery, ale wiemy, że tytuł pojawi się równocześnie na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series. Co ciekawe, tym razem marką zajmuje się amerykańskie SomaSim, a nie odpowiedzialne za pierwowzór Dapper Penguin Studios. Co wiadomo o samej grze?

Rise of Industry 2

Rise of Industry 2 – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Jak na biznesowy tycoon przystało, naszym zadaniem będzie rozkręcenie dobrze prosperującego biznesu. W tym celu przeniesiemy się do Ameryki z lat 80., krainy (niemal) nieograniczonych możliwości. Do naszej dyspozycji pozostanie wiele gałęzi przemysłu, które możemy rozwijać zarówno lokalnie, jak i globalnie, dzięki sieci kontaktów. W zapowiedzi twórcy wspomnieli o branży motoryzacyjnej, energetycznej, lotnictwie czy produkcji win.

Rise of Industry 2 screenshot 1

Obok zarządzania stale rosnącymi sieciami logistyki, dystrybucji i produkcji zadbamy też o odpowiednie znajomości i partnerów biznesowych. Sporo uwagi musimy poświęcić także lokalnej społeczności, zarówno by dopieszczać pracowników, jak i władze regionu. Wszystko to w ramach 15 specjalnie zaprojektowanych wyzwań lub w ramach swobodnej rozgrywki, która pozwoli w pełni wykorzystać twój potencjał.

Już na pierwszy rzut oka widać też, że nowa ekipa nieco podrasowała oprawę graficzną oryginału. Stylistyka nie jest już tak wyrazista i zepchnięta raczej do roli pomniejszych akcentów. Dzięki temu całość prezentuje się nieco nowocześniej.

Rise of Industry 2 screenshot 2

Rzuć okiem na załączony do wiadomości zwiastun i screeny. Jeśli tytuł cię przekonuje, to już dziś możesz zapisać się do testów strategii na Steam. Nie ma jeszcze informacji, kiedy wystartują, ale studio już zbiera chętnych.

Sprawdź wszystkie najważniejsze strategie 2024 roku w naszym zestawieniu.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.