Zapowiedź Shadow Gambit: The Cursed Crew. Nowej strategii twórców Desperados 3

  • Post category:Zapowiedzi

Kilka tygodni temu przedstawiciele Mimimi Games obiecywali, że już niedługo poznamy ich najnowszy projekt. Słowa dotrzymali i wreszcie wiemy, czym był tajemniczy Subkartoffel. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź gry Shadow Gambit: The Cursed Crew, taktycznej, skradankowej strategii, która pojawi się na PC i konsolach jeszcze w tym roku. Twórcy takich hitów jak Desperados 3 czy Shadow Tactics uraczyli nas zarówno zwiastunem, jak i fragmentami rozgrywki z Shadow Gambit. Czym nas zaskoczą?

Shadow Gambit The Cursed Crew key

Zapowiedź Shadow Gambit: The Cursed Crew

Ekipa postanowiła jeszcze bardziej rozszerzyć koncepcję, której zalążki widzieliśmy w Desperados 3. Shadow Gambit: The Cursed Crew opowie o załodze piratów, którzy walczą z inkwizycją w specjalnych misjach rozsianych po Karaibach. Całość osadzono w realiach fantasy, co ma przełożenie na szereg mechanik. Gdyby tego było mało, to po raz pierwszy otrzymamy sandboksową rozgrywkę z misjami, które możemy realizować w dowolnej kolejności. Jakby tego było mało, to do każdej z nich sami wybierzemy grupę bohaterów o unikalnych zdolnościach.

Na pierwszy rzut oka rdzeń zabawy pozostał bez zmian, ale Mimimi Games przekonuje, że nadchodzą rewolucje. Pierwszą z nich ma być powiększona świadomość bohaterów, wobec standardowego zapisz i wczytaj. Teraz będzie to specjalna zdolność naszego statku, na której użycie bohaterowie będą odpowiednio reagować. Ogromna swoboda i obecność magii może znacznie urozmaicić rozgrywkę, zachowując kluczowe aspekty zabawy jak taktyczna pauza, kolejkowanie działań i rozgrywanie przeciwników.

Shadow Gambit The Cursed Crew screen 2

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że poza klasycznym dla pirackiego rzemiosła poszukiwaniem skarbów, w Shadow Gambit: The Cursed Crew pojawi się wiele misji dedykowanych samym postaciom. Poboczne zadania rozwiną ich tło fabularne, co jak dotąd realizowane było dzięki szczegółowo wyreżyserowanej, liniowej kampanii. Ekipa przyznała też, że kilka smaczków zachowała na później, a o kolejnych ciekawostkach dowiemy się w nadchodzących miesiącach.

Shadow Gambit: The Cursed Crew zmierza na PC (Steam, Epic) oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series. Premiera w 2023 roku.