Nadchodzi Sins of a Solar Empire 2. Pierwszy zwiastun i data premiery we wczesnym dostępie

  • Post category:Zapowiedzi

Firma Stardock zrobiła miłą niespodziankę fanom strategii od studia Ironclad. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź Sins of a Solar Empire 2, czyli kontynuacji zapoczątkowanej jeszcze w 2008 roku serii. Tytuł połączy elementy strategii czasu rzeczywistego z formułą 4X, na którą tym razem twórcy położyli dużo większy nacisk. Co ważne, pierwsze wzmianki o sequelu nadeszły tuż przed premierą gry – Sins of a Solar Empire 2 trafi do wczesnego dostępu już 27 października.

Użytkowników Steam z pewnością zasmuci fakt, że podobnie jak w przypadku Galactic Civilizations 4, przed premierą ostatecznej wersji grę znajdziemy tylko na Epic Games Store. Zamówienia przedpremierowe już uruchomiono, a cena wczesnego dostępu oscyluje wokół 140 złotych. Po wydaniu wersji 1.0 z pewnością podskoczy, ale tym będziemy martwić się dopiero za rok, gdy opuści wczesny dostęp.

Sins of a Solar Empire 2 zapowiedź

Zapowiedź Sins of a Solar Empire 2

W grze przeniesiemy się do nowej galaktyki, o którą powalczą trzy rasy o unikalnym stylu rozgrywki – Vasari, TEC i Advent. Twórcy obiecują tysiące okrętów bojowych i specjalne drzewka badań, ale największą atrakcją będzie zupełnie nowy silnik gry. Wykorzystanie 64-bitowej technologii ze wsparciem dla wielu rdzeni procesora pozwoli zasymulować trajektorię każdego z pocisków z osobna, co będzie miało ogromne przełożenie na rozgrywkę.

Jednocześnie poszczególne systemy gwiezdne będą charakteryzować się dużo większą dynamiką, a ruchome ciała niebieskie będziemy uwzględniać w swoich strategiach. Dodatkowo odpowiednie pozycjonowanie statków i nacisk na odpowiednią symulację zagwarantują szereg nowych taktyk i mechanizmów bojowych. Gra przenosi balans starć na spersonalizowane wzmocnienia i modyfikacje jednostek, zamiast ustawiania się pod konkretną klasę.

Wszystko to w sandboksowej rozgrywce zarówno dla miłośników singla, jak i zabawy wieloosobowej dla maksymalnie 10 graczy. Także już przy samej zapowiedzi deweloperzy zaznaczyli, że planują aktywnie wspierać społeczność i przygotują narzędzia do tworzenia modyfikacji.

Sins of a Solar Empire 2 niebawem wyląduje we wczesnym dostępie i na pewno dowiemy się o grze jeszcze więcej. Tymczasem rzuć okiem na pierwszy zwiastun i zajrzyj na stronę gry.