Nadchodzi Songs of Silence. Zapowiedź strategii na PC łączącej RTS, 4X i karciankę

  • Post category:Zapowiedzi

Na początku lutego niemieckie Chimera Entertainment zaprezentowało nam ciekawy miszmasz gatunkowy, którym zamierza zawojować pecety. Zapowiedź Songs of Silence powinna zainteresować zarówno fanów RTS-ów, jak i strategii 4X, którzy dodatkowo nie stronią od karcianek. Tytuł przeniesie nas do nękanej wojną krainy, nad którą zawisło widmo przejmującej ciszy. Zbliżająca się katastrofa pchnęła zwaśnione rasy do otwartego konfliktu, którego staniemy się częścią.

Zainteresowany? Songs of Silence zmierza na PC, ale na razie nie ma choćby przybliżonego terminu, więc nie wiemy, czy 2023 rok wchodzi w grę. Mamy za to kilka równie ważnych informacji.

Songs of Silence key

Songs of Silence – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Najnowsza gra studia Chimera Entertainment stawia na dynamikę rozgrywki. W Songs of Silence nie znajdziemy długich, realizowanych miesiącami kampanii czy scenariuszy. Zamiast tego pojedyncze mapy bez problemu ukończymy w jeden wieczór. Strategia połączy turowe zarządzanie, rozwój bohaterów, eksplorację z intensywnymi i krótkimi walkami w czasie rzeczywistym. Każdy z herosów w grze otrzyma unikalne mechaniki dla armii i mapy, a wystawianie wojsk sprowadzono do wyciągania asów z rękawa. Potem czeka nas już tylko dynamiczny rozlew krwi z filmowym zacięciem.

Songs of Silence screenshot

Twórcy obiecują intensywną rozgrywkę z głębią taktyk i mechanik, które wykorzystamy w fabularnej kampanii singlowej i sieciowej rywalizacji z innymi graczami. Całość ujęto w całkiem przyjemnej dla oka, nieco wyrazistej a przy tym niedbałej oprawie wizualnej. Jak na dobrą zapowiedź przystało, nie zabrakło też znanej persony zaangażowanej w projekt. Ścieżkę dźwiękową Songs of Silence przygotuje znany kompozytor Hitoshi Sakimoto.

Tytuł wygląda interesująco i na pewno będziemy śledzić rozwój projektu, ze szczególnym uwzględnieniem planów wydawniczych. Zobacz załączony poniżej zwiastun i odwieź oficjalną stronę gry.

Sprawdź pozostałe najnowsze zapowiedzi tutaj.