Gdy Heroes spotyka Master of Magic. Zapowiedź SpellForce: Conquest of Eo

  • Post category:Zapowiedzi

THQ Nordic ostatnio ma w zwyczaju pojawiać się znikąd i bez ostrzeżenia raczyć nas świetnymi nowinami. Po pierwszym pokazie The Valiant przyszła pora na oficjalną zapowiedź SpellForce: Conquest of Eo. Spin-off rozwijanej przez Grimlore Games serii podejdzie nieco inaczej do fantastycznego świata. Tym razem otrzymamy połączenie, które na pierwszy rzut oka stanowi wypadkową pomiędzy Heroes a Master of Magic. Turowa strategia z elementami RPG ma zadebiutować niedługo, ale THQ Nordic na razie nie rozprawia o datach. Co wiemy o grze?

Zapowiedź gry SpellForce Conquest of Eo

Zapowiedź SpellForce: Conquest of Eo

Podczas rozgrywki wcielimy się w skromnego czarodzieja, który wykorzysta swoje moce i zwerbuje herosów, by sięgnąć po potęgę. Z każdym sukcesem będziemy rozbudowywać swoją magiczną wieżę, by ta rzucała coraz dłuższy cień na świat Eo. Nowe poziomy to nie tylko znak dominacji w krainie, ale też szansa na zupełnie nowe ścieżki rozwoju. Kolejne konstrukcje zapewnią dodatkowe komnaty, które zdeterminują ścieżkę, którą podążymy podczas kampanii.

Twórcy obiecują angażującą rozgrywkę na proceduralnie generowanych mapach, taktyczne potyczki z oponentami oraz masę czarów, które wykorzystamy w walce. Nie zabraknie też bohaterów oraz ich popleczników, by walczyli w słusznej (naszej) sprawie.

SpellForce: Conquest of Eo wygląda na ciekawy miks różnych motywów, które mogą świetnie zagrać na gruncie marki. Nie wiadomo jeszcze ile w grze z Herosków, a ile z klasycznego 4X i o tym zapewne przekonamy się nieco później. Warto jednak wspomnieć, że za projekt odpowiada nie Grimlore, a Owned by Gravity. Ekipa ma na koncie m.in. udane Fantasy General 2 i z pewnością zna się na rzeczy. Czekamy, czekamy.

Źródło: YouTube.