Stellaris doczekało młodszego brata. Zapowiedź Star Trek: Infinite na PC

  • Post category:Zapowiedzi

Na czerwcowe Summer Games Fest firma Paradox Interactive przygotowała specjalną niespodziankę dla fanów Star Treka. Szwedzki deweloper zaprezentował nowe grand strategy osadzone w realiach kultowej marki, które – jak już wiemy – trafi na pecety jeszcze w tym roku. Zapowiedź Star Trek: Infinite przyniosła wiele konkretów wszystkim zainteresowanym, ale też niemal natychmiast przywiodła na myśl grę Stellaris. Publika zasugerowała, że Infinite mogłoby być modem do strategii z 2016 roku. I… właściwie częściowo tak jest.

Zapowiedź Star Trek Infinite

Star Trek: Infinite – zapowiedź i pierwsze konkrety

Akcja Star Trek: Infinite rozgrywa się dziesiątki lat przed wydarzeniami z serialu Star Trek: Następne pokolenie. Podczas rozgrywki staniemy na czele jednej z czterech głównych sił uniwersum, kierując Federacją, Imperium Klingońskim, Romulanami lub Kardasjanami.

Każda z sił zaoferuje unikalne cechy, warstwę fabularną, mechanizmy rozgrywki i wyzwania. Wszystko z poszanowaniem kluczowych dla marki aspektów i pod okiem wiernego grona fanów przekazu i historii serialu z 1987 roku.

Twórcy obiecują możliwość wcielenia do swojej armii postaci doskonale znanych fanom uniwersum jak Picard, Janeway czy Sisko. Otrzymamy też do dyspozycji zróżnicowaną flotę z jednostkami charakterystycznymi dla dostępnych frakcji.

Star Trek Infinite screenshot 2

Wracając do podobieństw pomiędzy Star Trek: Infinite a Stellaris – twórcy sami przyznają, że gra została zbudowana na fundamentach położonych pod starszą strategię. Poszczególne mechanizmy pogłębiono i zapewniono im unikalny charakter, ale rdzeń zabawy pozostaje podobny. Jednym słowem możemy oczekiwać podobieństw jak w przypadku siostrzanych Europa Universalis i Crusader Kings.

Co ważne, nawet jeśli Star Trek: Infinite pojawi się w katalogu wydawniczym Paradox Interactive, to nie będzie wewnętrzną grą. Nad projektem czuwa szwedzkie Nimble Giant Entertainment, które dowiozło na rynek m.in. uznane Master of Orion z 2016 roku.

Rzuć okiem na gameplay trailer. Przekonaj się też, że wymagania sprzętowe Star Trek: Infinite niewiele odbiegają od pecetowych wymogów Stellaris.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.