Stellaris z nowym dodatkiem na kolejną rocznicę premiery. Zapowiedź Galactic Paragons

  • Post category:Zapowiedzi

Wygląda na to, że Paradox Interactive nie przestaje faworyzować Stellaris. Nawet jeśli od premiery najnowszego pakietu dodatkowej zawartości First Contact minął ledwie miesiąc, to już niebawem nadejdzie kolejny. W sieci pojawiła się zapowiedź Galactic Paragons, najnowszego dodatku do Stellaris na PC, który poświęcony jest przywódcom imperiów. Rozszerzenie ukaże się lada dzień – 9 maja, czyli dokładnie na 7 rocznicę premiery strategii.

Szwedom tak zależy na uczczeniu w ten sposób kolejnego roku wsparcia, iż obiecali dzienniki deweloperskie dwa razy w tygodniu i od razu wjechali z większością konkretów. Dodatek Galactic Paragons wyceniono na 15 euro, czyli niespełna 70 złotych. Co w środku?

Galactic Paragons Stellaris

Stellaris: Galactic Paragons – zapowiedź i zawartość dodatku

Mechanika Rady jest daniem głównym nadchodzącego dodatku. Galactic Paragons wprowadzi specjalne gremium szczególnie wykwalifikowanych przywódców, którzy zajmą istotne dla losów imperium stanowiska. To, jakie pozycje będą dostępne, zależeć będzie zarówno od rodzajów sprawowanych rządów, jak i powiązanego z imperium etosu. W miarę rozwoju pojawią się też nowe stanowiska do obsadzenia.

Potężna Rada nie może istnieć bez przywódców, więc rozszerzenie wprowadzi też całą gamę barwnych postaci. Radnych będziemy kształtować, wybierając ich cechy i klasy, obserwując ich rozwój i dalszą karierę. Wśród nich pojawią się także wyjątkowe, wybitne jednostki, które będą wzorem do naśladowania, a ich wątki fabularne ubogacą rozgrywkę.

Galactic Paragons Stellaris screen

Na dokładkę Stellaris doczeka się nowej genezy „Jedna władza”, ośmiu nowych etosów przywódcy, 12 klas weterana oraz setek unikalnych cech dla przywódców. Wszystko to podlane nowymi drzewkami tradycji, statkami, grafikami i fabułą.

Sporo nowinek, nawet jeśli na razie przedstawiono je dosyć ogólnikowo. Zapewne we wspomnianych już wcześniej dziennikach deweloperzy rozłożą poszczególne atrakcje na czynniki pierwsze, by przygotować nas na nadciągającą premierę dodatku.

Wydane ma PC w 2016 roku Stellaris doczekało się już przeszło 20 dodatków i DLC. Biorąc pod uwagę fakt, że na Stellaris 2 jeszcze poczekamy, to najwyższa pora na udostępnienie graczom Expension Subscription, które pozwoliłoby bawić się z kompletną strategią.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.