Zapowiedź Toxoids, nowego Species Pack do strategii Stellaris

  • Post category:Zapowiedzi

Dziś rusza tegoroczna edycja konwentu poświęconego fanom gier Paradox Interactive, ale chyba największe nowiny już za nami. Jeszcze przed rozpoczęciem PDXCON firma pokusiła się o zapowiedź Toxoids, nowego Species Pack do strategii Stellaris na PC. Pakiet ukaże się wraz z aktualizacją 3.5 Fornax do gry, a datę premiery wyznaczono na 20 września. Cena? Dokładnie 39,99 złotych za pośrednictwem platformy Steam. Czym tym razem uraczy nas Paradox?

Toxoids Stellaris zapowiedź

Zapowiedź Stellaris: Toxoids Species Pack

Nowa grywalna rasa w wydanym w 2016 roku Stellaris umiłowała sobie wyjątkowo toksyczne otoczenie. Wiążą się z tym określone zagrożenia, ale trzeba przyznać, że jest też wiele korzyści. Z zapowiedzi wiemy, że Toksoidzi będą poświęcać swoje siły witalne dla osiągnięcia większych, acz krótkoterminowych korzyści, a potem z mozołem odbudują zdziesiątkowaną populację. Inne rasy raczej od nich stronią, więc istnieje bardzo małe ryzyko obcej inwazji. Wybory nie będą łatwe, ale będziemy żyć chwilą, nie myśląc o przyszłości.

Twórcy przygotowali nowe genezy, dodatkowe formy ustroju i specjalne cechy dla naszych nowych podopiecznych. Te trafią do gry wraz ze specjalnymi modelami statków, portretami dla omawianej rasy i szatą graficzną nowego imperium. Nie zabrakło też specjalnego doradcy, który umili czas podczas budowania toksycznego środowiska. Wszystko to jeszcze we wrześniu wraz z dedykowaną aktualizacją 3.5 Fornax. Zobacz załączony do wiadomości zwiastun.

Stellaris zadebiutowało w 2016 roku na komputerach osobistych, a kilka lat później doczekało się wydania na konsolach. Po przeszło sześciu latach gra wciąż jest wspierana nową zawartością – w maju zadebiutował dodatek Overlord, a przed końcem minionego roku DLC Aquatics Species Pack.